וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מערכת הגנה של "איתוראן" מסכלת גניבת מחשבים

1.7.2002 / 15:56

המערכת הזעירה המותקנת במחשבים מאפשרת לאתר פעילות חריגה ולעקוב אחרי הגנבים; גניבה גדולה מבית ספר סוכלה בזכות אותות ששלחה המערכת מרכב הגנבים; במהלך המרדף ננטשו המחשבים

לאור העליה הדרסטית בכמות עבירות הרכוש בישראל הפכה תופעת גניבת מחשבים ל"מכת מדינה" של ממש. הגניבות מתבצעות בעיקר במקומות בהם קיים פוטנציאל של ריכוז מחשבים רב במקום אחד (כיתות מחשוב, משרדים וכיו"ב).

חברת "איתוראן" פיתחה יחידת איתור זעירה – מערכת מיגון העל למחשבים, סחורות וציוד יקר ערך. יחידת האיתוראן הזעירה, בגודל של דיסקט קטן, משלבת יכולת התרעה מקדימה אודות פעילות בלתי חוקית וכן יכולת איתור ותשתית מבצעית של החברה לצורך מעקב מרדף ואיתור של הסחורה הגנובה.

באיתוראן מסבירים כי מערכת המיגון הזעירה לציוד וסחורה היא המערכת היחידה בשוק אשר מסוגלת לתת מענה לא רק בנסיון להתריע ולעכב את הגנבים אלא גם לשלב שלאחר יציאתם של הגנבים והסחורה מהמבנה.

בחברה מדווחים כי רשויות מקומיות רבות ברחבי הארץ רכשו את המערכת וממגנות אלפי מחשבים ברחבי הארץ באמצעותה. באיתוראן מציינים כדומה מקרה בו סוכלה לפני כחודש, גניבת מחשבים גדולה בבית ספר שבתחום אחת הרשויות המקומיות הגדולות במרכז הארץ.

במוצאי שבת, בשעה: 3:50 לפנות בוקר, נתקבלה במרכז הבקרה של איתוראן קריאה אודות פעילות לא חוקית במחשבים באחד מבתי הספר ברחבי הרשות. למקום האירוע הוזנקו כוחות אכיפה של החברה וכוחות משטרה. יחידות הההגנה הזעירות שידרו, כל העת, את מיקומם העדכני של המחשבים הגנובים ואת מיקום רכב הגנבים. הכוחות בשטח דלקו אחר רכב הגנבים והמרדף נמשך כאשר במהלכו הצטרפו למרדף כוחות המשטרה המקומיים תוך שרכב הגנבים יורד לשטחים בלתי סלולים בנסיונות להימלט. לאחר כשעתיים של מרדף, ברחו הגנבים כאשר הם משאירים את כל הציוד הגנוב בשטח.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully