וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מט"ח: יום תנודתי לדולר - שערו היציג ירד ל-4.762 שקלים

ליאור כגן

1.7.2002 / 15:59

לאחר קביעת השער היציג נסחר הדולר ברמה נמוכה יותר של 4.758 שקלים; סוחר: "בטווח הארוך יחזור הדולר להיסחר ב-4.8-4.9 שקלים"

שבוע המסחר בשוק המט"ח נפתח בהתחזקות הדולר מול השקל עד לרמה של 4.79 שקלים. אולם, ככל שחלף הזמן, שב השקל להתחזק. שערו היציג של הדולר נקבע על 4.762 שקלים - ירידה של 0.15% לעומת השער היציג שנקבע ביום שישי על 4.769 שקלים. השקל המשיך להתחזק לאחר קביעת השער היציג ושער החליפין ירד ל-4.758 שקלים.

אתמול שיקפו האופציות הדולריות בסיום המסחר שער של 4.785 שקלים לדולר, בעקבות רכישות של אחד משחקני האופציות, שהעריך כי רמת שער החליפין מצדיקה קנייה.

הסוחרים בחדרי העסקות חלוקים בדעותיהם לגבי הכיוון של שער החליפין. "ייתכן שהשקל יתחזק שוב בטווח הקצר, אך בטווח הארוך הוא צפוי להיחלש לרמות של 4.8-4.9 שקלים", העריך אחד הסוחרים, שהסביר כי התקציב עדיין לא מבשר טובות, המצב הבטחוני עדיין לא השתפר וסכנת הורדת דירוג האשראי של ישראל עדיין קיימת.

הירידה החדה בדולר עד לרמה של 4.74 שקלים אתמול במסגרת האופציות התרחשה בשל התאמת הפוזיציות של השחקנים בשוק המט"ח. העלאת הריבית ב-2% אילצה רבים מהם להתאים את הפוזיציות לטווח מחירים חדש, שלא היה במסגרת ההערכות שלהם. התאמות אלו גרמו לחלק מהשחקנים לסגור פוזיציות "לונג" (הימרו על עליית הדולר) - מה שהגביר את התחזקות השקל.

לפי המסחר אתמול באיגרות החוב, נראה כי ריבית בנק ישראל עשויה לרדת כבר בחודשים הקרובים בשיעור קל של 0.2%-0.5%. כל זאת, במידה שהשווקים יהיו יציבים יותר. הפחתת ריבית תצמצם את פער הריביות הנוכחי בין השקל לדולר - 7.35% - שלהערכת רבים בשוק ההון הוא גורם משמעותי שהשפיע על התחזקות השקל, בהנחה שהריבית בחו"ל לא תשתנה עד אז.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully