וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: צפי למגמה שלילית בפתיחת הרבעון

שירלי יום-טוב

1.7.2002 / 16:40

החוזים העתידיים מורים על פתיחה בירידות של עד 0.5%; בקווב ורדקום פירסמו אזהרות רווח לרבעון השני; מריל לינץ' העלה המלצתו לקומברס; צ'ק פוינט תיסחר על רקע קיצוץ תחזיותיה

וול סטריט פותחת היום רבעון חדש ומציינת גם את תחילתה של המחצית השנייה של שנת 2002. כדי להפוך את שנת 2002 לרווחית ולהימנע מסיכום השנה הנוכחית כשנה שלישית ברציפות של הפסדים, נראה כי המשקיעים יצטרכו לעבוד קשה, שכן שני המדדים המובילים פותחים את המחצית השנייה כשבאמתחתם נתונים כלל לא מעודדים. פתיחת המסחר היום לא מבשרת בשעה זו טובות, כאשר החוזים העתידיים מורים על פתיחה בירידה של עד 0.5% במדד הנאסד"ק ומדד ה-S&P 500.

מדד הנאסד"ק פותח את המחצית השנייה של השנה לאחר שאיבד מראשית השנה 24% והוא ניצב כיום ברמה של 1,463 נקודות. הירידות במדד הדאו ג'ונס מראשית השנה היו צנועות יותר והסתכמו ב-7%. כעת ניצב המדד ברמה של 9,243 נקודות.

ובאשר למדד ה-S&P 500 המייצג את השוק הרחב יותר, בית ההשקעות מריל לינץ' הוריד היום את תחזיותיו לשנה הקרובה ל-1,050 נקודות בלבד, תחת תחזית קודמת להתייצבות המדד ברמה של 1,200 נקודות, בציינו כי האינדיקטורים שמצויים בידיו אינם תומכים בעלייה של 20% במדד זה. כיום ניצב המדד ברמה של 989 נקודות.

בין המניות הישראליות זכו היום צ'ק פוינט וקומברס לדו"חות של שני בתי השקעות מובילים. גולדמן סאקס פירסם היום דו"ח לפיו הוא לא יופתע אם צ'ק פוינט תפרסם אזהרת רווח לקראת פרסום התוצאות לרבעון השני, בציינו כי לדעתו החברה לא תוכל לעמוד בתחזית צמיחה של 5%-10% ברבעון השני, כפי שצפתה בהדרכתה. בבית ההשקעות קיצצו את תחזית ההכנסות והרווח של הרבעון השני - כך שהם צופים כעת הכנסות של 103 מיליון דולר ורווח נקי של 23 סנט למניה או 60 מיליון דולר באופן אבסולוטי. בנוסף, קיצץ בית ההשקעות את התחזיות לשנת 2002 כולה ולשנת 2003.

מניית קומברס זכתה היום להעלאת המלצה מבית ההשקעות מריל לינץ'. האנליסטים טל ליאני ואילנה טרסטון העלו את דירוג המניה לטווח הרחוק מ"נייטרלי" ל"קנייה", בציינם כי "יש אתגרים לא קלים לקומברס בטווח הקצר, אולם סוף סוף יש אור בקצה המנהרה".

צוות האנליסטים של מריל לינץ' ציין שלוש סיבות עיקריות לשינוי הדירוג; האחת, היא צעדי הארגון מחדש של החברה, שיוכלו להביא אותה לנקודת איזון לפני תום 2002. השנייה, היא מדיניות ה"בונקר" של החברה בכל הנוגע ליתרות המזומן הגדולות שלה: היא אולי תבצע רכישות אולם הן לא יהיו גדולות, והיא תעשה הכל כדי לשמור על המזומנים. השלישית היא השינוי באסטרטגיית המוצרים של החברה.

בקווב ורדקום מצטרפות למעגל המזהירות היום הצטרפו למעגל "המזהירות" לקראת תוצאות הרבעון השני החברות בקווב ורדקום. בקווב הודיעה כי היא צופה ירידה של 17%-30% בהכנסות הרבעון השני לעומת הרבעון הראשון, כלומר החברה צפויה לדווח על הכנסות של 1.6-1.9 מיליון דולר. בשורה התחתונה צפויה החברה לרשום הפסד נקי פרופורמה של 11-14 סנט למניה, לא כולל הוצאות חד פעמיות.

חברת רדקום הזהירה כי הכנסותיה ברבעון השני צפויות להסתכם ב-3-3.1 מיליון דולר בלבד, תחת תחזית קודמת שנתנה החברה עם סיום הרבעון הראשון להכנסות של 4-4.5 מיליון דולר. ההפסד הנקי צפוי להסתכם ב-14-15 סנט למניה, תחת ההערכה הקודמת להפסד של 12-15 סנט למניה.

חדשות טובות דווקא הגיעו היום מחברת ספיאנס, שהודיעה הבוקר כי חתמה על חוזה של מיליוני דולרים עם חברת הביטוח האמריקאית OneBeacon, ליישום פתרונות ה-IT שלה בכל עסקיה, במספר רב של מדינות. ספיאנס ציינה כי מדובר בחוזה ה-eMerge - מוצר הדגל של החברה שמיועד לניהול בסיסי נתונים גדולים וחיבור בין מערכות המידע השונות בארגונים גדולים - הגדול ביותר בתולדותיה, אם כי היא אינה מוסרת שווי מדויק. ההערכות הן כי שוויה של העסקה גבוה מ-5 מיליון דולר. ספיאנס נסחרת כיום לפי שווי שוק של 23 מיליון דולר.

בניגוד למזהירות פירסמה חברת ריטליקס תחזית מעודדת לפיה תשיג הכנסות שיא של יותר מ-17 מיליון דולר ברבעון השני, וכי תעמוד בתחזית הממוצעת של האנליסטים לרווח של 8-9 סנט למניה. הרווח הכללי של החברה צפוי להסתכם ב-1.1-1.2 מיליון דולר. ריטליקס מפתחת ומשווקת פתרונות תוכנה כלל מערכתיים לתעשיית קמעונאות המזון, ונסחרת לפי שווי שוק של כ-130 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully