וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סלומון סמית ברני: TTI תתקשה לעמוד בתחזיות; האצ'יסון איטליה בחרה שלא להתקין את מוצריה

נטע יעקבי

1.7.2002 / 22:23

"השוק אינו כמו שהיה בעבר, והתחזיות הנוכחיות נמצאות בסכנת הפחתה"; ההתקנות בחברות הבנות של האצ'יסון באוסטריה, שוודיה, דנמרק וישראל נדחו ל-2003;



"אנו סבורים כי טי.טי.איי ממוצבת היטב בשוק, אך התחזיות הנוכחיות נמצאות בסכנה של הפחתה", אומרים האנליסטים ויקטור הלפרט ורובין נזרזדה מבית ההשקעות סלומון סמית ברני, בדו"ח מיוחד המסכם את רשמיהם מכנס הלקוחות של החברה, שנערך שבשבוע שעבר בניו יורק.



מאז אזהרת הרווח של אמדוקס , איבדה מניית TTI למעלה מ-20% ממחירה, בשל הקישור בין שוק היעד של אמדוקס לזה של TTI. בבית ההשקעות אומנם לא מקשרים בין שתי החברות, אך מציינים כי ההוצאות בשוק ה-OSS ימשיכו להיות מועטות במהלך 2002 וכי התאוששות של ממש ניתן יהיה לראות רק ב-2004.



האנליסטים ביקרו בכנס לקוחות שקיימה החברה בניו יורק, ובו השתתפו למעלה מ-100 לקוחות שונים. אחד מהנושאים המרכזיים שנדונו בכנס היה חוזה הענק של החברה עם האצ'יסון. בתחילת השנה זכתה TTI בחוזה מסגרת עם האצ'יסון, המחזיקה בחברות בנות בשמונה מדינות. מתוכן, נבחרה החברה בבריטניה, כמקום ההתקנה הראשון, והשלב הראשון יושלם בסוף יולי. השלב השני אמור להסתיים בספטמבר, מוקדם מהצפוי. כתוצאה מההתקנה המוקדמת מהתחזית, עשויה להיות רמת ההכנסות של החברה ברבעונים השני והשלישי גבוהה מהצפוי. אולם מנגד, הדבר יוביל להקטנת צבר ההזמנות של החברה.



מובילקום נקלעה לקשיים כספיים - ההכנסות ממנה יהיו נמוכות מהצפוי



בשני אתרים נוספים, אוסטרליה והונג קונג, החלה החברה בביצוע הפרויקטים. באוסטרליה נמצאת ההתקנה בשלבים סופיים, ואילו בהונג קונג היא עדיין נמצאת בשלבי בדיקה. כזכור, בעקבות קבלת הפרויקטים בשתי מדינות אלו, פתחה שם החברה משרדים. לעומת אוסטרליה והונג קונג, הרי שהמצב בשאר האתרים הפוטנציאליים מזהיר פחות. כך בחרה החברה הבת באיטליה שלא להתקין את פתרונות הבקרה של TTI ולפתח את הפתרון הדרוש בעצמה. באוסטריה, שוודיה, דנמרק וישראל נדחו ההתקנות לשנת 2003.



הלפרט ונזרזדה מציינים כי חוזה המסגרת עם האצ'יסון עשוי להניב ל-TTI הכנסות גבוהות מהצפוי, מאחר שההתקנה התבררה כמורכבת יותר מכפי שתוכננה. בבית ההשקעות סבורים כי בסך הכל יניב החוזה ל-TTI הכנסות של כ-30-40 מיליון דולר במשך 3 שנים, כאשר מחצית מתוך הכנסות אלה יוכרו במהלך השנה הנוכחית.



מנגד, ההסכם שנחתם עם ספקית התקשורת הגרמנית מובילקום נראה בעייתי יותר מבחינת TTI. במהלך חודש מאי, הודיעה TTI כי חתמה על חוזה עם מובילקום להספקת שירותי ניהול ובקרה לרשת סלולר מסוג G3. אלא שבינתיים, נקלעה מובילקום לקשיים כספיים, ועל כן ההכנסות ממנה יהיו כפי הנראה נמוכות מהצפוי. לפי הנהלת החברה, מובילקום תתרום חצי מיליון דולר להכנסות החברה ברבעון השני.



"לקוחות מתעניינים בהתייעלות - שמענו בכנס יותר ויותר את המונח" ROI"



החולשה בשוק ה-OSS הובילה למגמה של קונסולידציה בענף, אשר בבית ההשקעות רואים בה דבר חיובי לחברה, שכן, חברות עוברות לשירותים יעילים יותר ומבקשות להתקין טכנולוגיות מתקדמות שיאפשרו להן להתייעל ולהגיש שירות טוב יותר. מנגד, אומרים האנליסטים, הרי שתהליך הקונסולידציה, יחד עם פשיטות רגל של חלק מהחברות בשוק, מביא להצטמקות בסיס הלקוחות הפוטנציאלי.



"לקוחות מתעניינים כרגע בהתייעלות", אומרים האנליסטים, "במהלך הכנס שמענו יותר ויותר את המונח ROI מוזכר בפי לקוחות". ROI (החזר על השקעה) מוכח ומהיר אצל לקוח אחד מהווה מקדם מכירות חשוב מאד, אומרים האנליסטים. על אף הביקוש למוצרים המביאים להתייעלות, הרי שגם TTI נתקלת בקשיים בסגירת חוזים, הם מוסיפים. כתוצאה מכך, הם מעריכים כי צבר ההזמנות של החברה, שעמד על 42 מיליון דולר לאחר חתימת החוזה עם האצ'יסון, התכווץ מאד. מנגד, היקפה של העסקה הממוצעת עלה, והוא עומד היום על כ-5-10 מיליון דולר.



במהלך הכנס מסרה החברה כי אזור אסיה פאסיפיק טומן בחובו הזדמנויות עסקיות גדולות מבעבר. פתיחת המשרדים באוסטרליה והונג קונג יסייעו לחברה להרחיב את עסקיה, מעבר לאלו שהיא מנהלת עם האצ'יסון. בבית ההשקעות חוזרים על המלצת "נייטרלי" למניה במחיר יעד של 18 דולר, מאחר שהם סבורים כי על אף מעמדה החזק של TTI בשוק, הרי שהתעשייה כולה נמצאת במצב קשה מבעבר. "אנו חוששים כי TTI עלולה להיתקל בקשיים בעמידה בתחזיות השוק", הם מסכמים.






טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully