וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק פתח את המחצית השנייה של 2002 בנפילה לשפל של 5 שנים

נטע יעקבי

1.7.2002 / 23:36

צ'ק פוינט נפלה לשפל של 3 שנים; הנאסד"ק ירד ב-4%; מדד מניות האינטרנט נפל ב-7.5%; צ'ק פוינט נפלה ב-10.7%, רדקום ובקווב פירסמו אזהרות רווח ומניותיהן נפלו בהתאמה

מגמה שלילית למדי פתחה את המחצית השנייה של 2002, והצביעה על חששות המשקיעים כי הרבעון השלישי יהיה דומה למדי לרבעון השני החלש. מדד הנאסד"ק נפל ב-4.1% לרמת 1,403 הנקודות, בהובלת מניות השבבים. מדובר בנפילה לרמה הסגירה הנמוכה ביותר מזה 5 שנים, למעט חודש ספטמבר האחרון, אז נפל הנאסד"ק לרמת 1,387 הנקודות, במהלך המסחר. מדד הדאו ג'ונס ירד ב-1.4% לרמת 9,109 הנקודות, על אף העלאת תחזיות של חברת התעשייה 3M.

הירידות החדות לא פסחו כמעט על אף סקטור. כך מניות הביוטכנולוגיה ספגו היום פגיעה מכיוון ה-FDA, שפירסם הערכה שלילית לגבי מספר חברות. סקטורים אחרים שנפגעו היו סקטורי התוכנה והחומרה, מניות השבבים והאינטרנט. מדד המוליכים למחצה של פילדלפיה (SOXX) איבד היום 5.2% ממחירו ומדד מניות האינטרנט של גולדמן סאקס (GIN) ירד ב-7.5%.

הירידות במניות הטכנולוגיה התקשרו לחששות המוזנים על ידי בתי ההשקעות כי עונת אזהרות הרווח תחל השבוע - השבוע הראשון של הרבעון השלישי. על האווירה השלילית השפיעו הורדת התחזיות למדד ה-S&P בידי בית ההשקעות מריל לינץ', כמו גם הירידה במניית וורלדקום, שלאחר 3 ימי השעיה נפלה בלמעלה מ-90%.

בנוסף, מציינים אנליסטים בוול סטריט את השקט היחסי בזירת המסחר לקראת חג העצמעות האמריקאי שיחול ביום חמישי הקרוב. רבים מהאמריקאים חוששים מפיגוע טרור גדול שיכוון נגד האומה החוגגת, ולכן מציינים בוול סטריט כי משקיעים רבים מעדיפים "לשבת על הגדר" בימים אלה.

צ'ק פוינט נפלה ב-10.7% לשפל של 3 שנים

אווירה שלילית נרשמה היום בקרב רוב המניות הישראליות. מניית צ'ק פוינט בלטה במיוחד, בירידה של 10.7% למחיר של 12.1 דולר, המשקף לה שווי שוק של 3 מיליארד דולר. גולדמן סאקס פירסם היום דו"ח לפיו לא יופתע אם צ'ק פוינט תפרסם אזהרת רווח לקראת פרסום התוצאות לרבעון השני, בציינו כי לדעתו החברה לא תוכל לעמוד בתחזית צמיחה של 5%-10% ברבעון השני, כפי שצפתה בהדרכתה. בבית ההשקעות קיצצו את תחזית ההכנסות והרווח של הרבעון השני להכנסות של 103 מיליון דולר ורווח נקי 60 מיליון דולר, 23 סנט למניה. בנוסף, קיצץ בית ההשקעות את התחזיות לשנת 2002 כולה ולשנת 2003.

מניית קומברס ירדה ב-3.5% למחיר 8.5 דולרים על אף שזכתה היום להעלאת המלצה מבית ההשקעות מריל לינץ'. האנליסטים טל ליאני ואילנה טרסטון העלו את דירוג המניה לטווח הרחוק מ"נייטרלי" ל"קנייה", בציינם כי "יש אתגרים לא קלים לקומברס בטווח הקצר, אולם סוף סוף יש אור בקצה המנהרה".

מניית טבע ריכזה היום עניין על רקע מספר הודעות שפירסמה: האחת בנוגע להשלמת רכישת חברת באייר קלאסיק, הזרוע הגנרית של באייר בצרפת. טבע רכשה את החברה במזומן ושילמה כ-96 מיליון דולר. בנוסף הודיעה החברה על קבלת שני אישורים לשיווק לתרופת הליסינופריל ולטבליות Lisinopril Hydrochlorothiazide לטיפול בבעיות לב. עם קבלת האישורים קפצה מניית טבע, אך בסופו של דבר סיימה את יום המסחר בירידה של 1.8% למחיר של 65.6 דולר.

מניית מרקורי ירדה ב-5.3% ל-21.7 דולר, מחיר בו לא ביקרה מאז ספטמבר 2001. המניה השלימה בכך ירידה של 35% מתחילת החודש. הירידות במניה משקפות כפי הנראה את חששות המשקיעים מפני אזהרת רווח של החברה. אנליסט בית ההשקעות גולדמן סאקס, תומס ברקוויסט, אמר ל-TheMarker כי הוא מעריך שהחברה תעמוד בתחזיות לרבעון אך לא יופתע אם תנמיך התחזיות להמשך.

רדקום ובקווב הצטרפו לרשימת המזהירות

רוב המניות הישראליות נסחרו היום במחזורים נמוכים יחסית, בהתאם לשוק כולו, אך בכל זאת היו מספר מניות שריכזו מחזורים גבוהים מהרגיל, בהן מניות החברות בקווב ורדקום , ששתיהן הצטרפו היום למעגל המזהירות לקראת תוצאות הרבעון השני. מניית בקווב איבדה כ- 8.2% למחיר 55 סנט במחזור של פי 2.5 מהממוצע לה, לאחר שהחברה הודיעה כי היא צופה ירידה של 17%-30% בהכנסות הרבעון השני לעומת הרבעון הראשון, כלומר החברה צפויה לדווח על הכנסות של 1.6-1.9 מיליון דולר. בשורה התחתונה צפויה החברה לרשום הפסד נקי פרופורמה של 11-14 סנט למניה, לא כולל הוצאות חד פעמיות.

מניית רדקום ירדה ב-8.4% למחיר 64 סנט לאחר שהחברה הזהירה היום כי הכנסותיה ברבעון השני צפויות להסתכם ב-3-3.1 מיליון דולר בלבד, תחת תחזית קודמת שנתנה החברה עם סיום הרבעון הראשון להכנסות של 4-4.5 מיליון דולר. ההפסד הנקי צפוי להסתכם ב-14-15 סנט למניה, תחת ההערכה הקודמת להפסד של 12-15 סנט למניה.

מניית ספיאנס ריכזה אף היא מחזור גבוה, והגיבה בעלייה של 4.4% למחיר של 95 סנט לאחר שהחברה הודיעה הבוקר כי חתמה על חוזה של מיליוני דולרים עם חברת הביטוח האמריקאית OneBeacon, ליישום פתרונות ה-IT שלה בכל עסקיה, במספר רב של מדינות. ספיאנס ציינה כי מדובר בחוזה הגדול ביותר בתולדותיה, אם כי היא אינה מוסרת שווי מדויק. ההערכות הן כי שוויה של העסקה גבוה מ-5 מיליון דולר. ספיאנס נסחרת כיום לפי שווי שוק של 23 מיליון דולר.

בניגוד למזהירות פירסמה חברת ריטליקס תחזית מעודדת לפיה תשיג הכנסות שיא של יותר מ-17 מיליון דולר ברבעון השני, וכי תעמוד בתחזית הממוצעת של האנליסטים לרווח של 8-9 סנט למניה. הרווח הכללי של החברה צפוי להסתכם ב-1.1-1.2 מיליון דולר. מניית החברה עלתה ב-4.4% למחיר של 11.5 דולר.

עוד בלטו היום מניית פארמוס שהוסיפה 5.4% למחיר של 97 סנט במחזור מעט גבוה; מניית פרטנר ריכזה מחזור ענק אך סיימה את המסחר ללא שינוי במחיר של 4.2 דולרים; מניית גיוון אמג'ינג השילה 12% למחיר של 10.5 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully