וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשואה זנקס: אחרי הבנק הבינלאומי - צפויה הורדת דירוג לפועלים ולאומי

אמיר טייג

2.7.2002 / 11:32

היות ששני הבנקים מהווים דואופול, צופה גודמן כי יילחמו בירידה ברווחים באמצעות ייקור העמלות והגדלת המרווח הפיננסי, בעיקר על משקי הבית

"לאחר הורדת הדירוג של הבנק הבינלאומי על ידי סוכנות הדירוג פיץ', גם לאומי והפועלים צפויים להורדת דירוג" - כך כותבת רונית גודמן מנשואה זנקס בדו"ח המסקר את שני הבנקים הגדולים. גודמן מציינת כי בהודעת הורדת הדירוג של הבינלאומי צינו בפיץ' כי המצב הכלכלי והגיאו-פוליטי בישראל צפוי להוביל להורדת דירוג של בנקים נוספים. גודמן מעריכה כי אם יורד דירוגם של הפועלים ולאומי יציבותם לא תיפגע, אך רמת רווחיותם תרד.

כדי להילחם בירידת הרווחיות, הבנקים צפויים לייקר את העמלות וכן להרחיב את המרווח הפיננסי בין ריבית לווים למלווים, כותבת גודמן. היות שני הבנקים דואופול, צופה גודמן כי מרבית ייקור העמלות תיפול על משקי הבית, מאחר שהביקוש שלהם לשירותי בנקאות קשיח יותר מהביקוש של הסקטור העסקי. הערכה זו מצטרפת לפרסומים המוקדמים היום כי אכן שני הבנקים הגדולים צפויים להעלות את עמלותיהם בשיעור של עד 7%.

גודמן מעניקה לשני הבנקים המלצת "קנייה" ומסבירה כי להערכתה שני הבנקים ימשיכו להציג תוצאות קשות במהלך התקופה הקרובה, עם המשך רמה גבוהה של הפרשות לחובות מסופקים. גודמן מציינת כי שני הבנקים נסחרים כעת ברמה נמוכה, ביחס לשוויים הכלכלי המוערך, ולפיכך מהווים הזדמנות השקעה בטווח הארוך. להערכתה, האפשרות להורדת דירוגם משתקפת כבר במחיר המניות. גודמן מעניקה מחיר יעד לפועלים של 8.9 שקלים, כ-17% מעל מחיר השוק, וללאומי מחיר יעד של 7.9 שקלים, כ-29% מעל מחיר השוק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully