וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג - 4.767 שקלים

ליאור כגן

3.7.2002 / 17:22

סוחר: "המגזר העסקי והבנקים המקומיים והזרים כבר התאימו את הפוזיציות שלהם לטווח המחירים החדש, וכעת ממתינים להתפתחויות"


יום המסחר בשוק המט"ח נפתח כאשר הדולר נסחר ביציבות סביב 4.77 שקלים. מאוחר יותר התחזק הדולר עד ל-4.78 שקלים, אולם לקראת קביעת היציג מתמתנות העליות. היציג נקבע ברמה של 4.767 - עלייה של 0.02% מהיציג אתמול. הדולר נסחר כבר מספר ימים סביב רמות אלו, לאחר ירידה חדה מרמה של 4.94 שקלים בעקבות העלאת הריבית.

מחדרי העסקות נמסר כי הפעילות בשוק המט"ח נמוכה מאוד, וכי הבנקים הזרים מלונדון מוכרים דולרים, בעוד הבנקים המקומיים רוכשים. "המגזר העסקי והבנקים המקומיים והזרים כבר התאימו את הפוזיציות שלהם לטווח המחירים החדש, וכעת ממתינים להתפתחויות חדשות", אומר אחד הסוחרים בשוק המט"ח.

הזרים צימצמו לאחרונה את הפעילות שלהם בשקל-דולר, עקב התנודות החריפות בדולר מול יתר המטבעות בעולם. לפי הערכות, הבנקים הזרים גזרו רווחים יפים מעסקות עתידיות על הריבית.

הסוחרים בשוק המט"ח מעריכים כי הדולר ייסחר סביב רמתו הנוכחית, כל עוד לא יהיו התפתחויות בתחום הבטחוני, המדיני או הכלכלי. הכלכלנים מזהירים כי הירידה בדולר, שהתרחשה בשל העלאת הריבית, עשויה להיות זמנית, אם משרד האוצר לא יגיש תוכנית קיצוצים שתעמיד את הגירעון ל-2003 על היעד שנקבע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully