וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דירקטור בישראל 10: אין טעם לחפש משקיע כי אנחנו לא יודעים לאן הולכים

רוני קורן-דינר

3.7.2002 / 10:20

יוסי מימן, בעל השליטה בערוץ 10, התחייב בפני בנק לאומי להעביר 5 מיליון דולר נוספים - חיפוש המשקיע נדחה

"אין משקיע, אנחנו לא מחפשים משקיע, ואין טעם לחפש כי אנחנו לא יודעים לאן הולכים. רק עכשיו מינינו הנהלה חדשה", כך אמר למגזין TheMarker אחד הדירקטורים בישראל 10, זכיינית ערוץ 10. זאת, בניגוד לתמונה שמציגים בחברה כלפי חוץ, לפיה במקביל למיזוג עם שידורי עדן נמשך המאמץ למצוא משקיע אסטרטגי נוסף לחיזוק איתנותה הפיננסית.

דברי הדירקטור נאמרו כתשובה לדבריו של יוסי מימן, יו"ר החברה ובעל השליטה בערוץ, כפי שצוטטו בפרוטוקול הדירקטוריון: "נפגשתי עם שניים-שלושה טלנטים דו ספרתיים שהסכימו לבוא בטווח הקצר. אבל זה כבר עניין למנכ"ל החדש. לעניין השותפים, זכייני ערוץ 2 לא מעוניינים. יש אחד או שניים... מארה"ב, עם יכולת פיננסית מוכחת. אין להם בעיה להשקיע 15 עד 20 מיליון דולר והם רוצים להיות שותף מוביל בתחנה". פירוט מלא של הדברים שנאמרו בישיבות הדירקטוריון מתפרסם היום במגזין TheMarker.

במקביל, הגיע לידי TheMarker מכתב ששלח מימן לבנק לאומי במארס האחרון, ובו הוא מתחייב להזרים מימון מקבוצת מרחב בסך 5 מיליון דולר, עם השקת הערוץ מחדש. "מהלך זה יביא להשקעה כוללת של 10 מיליון דולר מקבוצת מרחב ולהשקעת סכום דומה מצד כל השותפים החדשים והכל בכפוף ובהתאם לתוכנית העסקית החדשה שתגובש", כתב מימן. במכתב שנשלח יום קודם למכתב זה, מפרט מימן את כל המהלכים שננקטו לצמצום ההוצאות, להגדלת ההכנסות ולקבלת הקלות מהרגולטור, ביניהן הקטנת העלויות ליום ב-70% (ומחודש יוני ב-60%), קבלת "רשת ביטחון" ממפרסמים ופרסומאים, והעברת החקיקה בכנסת למיזוג עם עדן.

מדבריו של הדירקטור מתברר כי כל המגעים להכנסת משקיעים חדשים נדחו עד לאחר השקת הערוץ מחדש (מהפרוטוקולים עולה עוד כי מלבד מימן איש מבעלי המניות לא מוכן להתחייב להשקעות נוספות בערוץ). מדברים שאמר אתמול גיא זהר, שהתמנה למנהל התוכניות של הערוץ, בוועדת הכלכלה של הכנסת, עולה כי המגעים לא יתחדשו לפני פסח - אז לדבריו ניתן יהיה להעריך נכונה את השקת הערוץ ואת הצלחת ההנהלה החדשה להוצאת ערוץ 10 מן המשבר.

עוד כתב מימן במכתבו לבנק לאומי כי "במהלך חודשים אלה (תקופת ההיערכות - שתסתיים בספטמבר - ר.ק), בכוונתי לא רק לשמור על ערך הנכס אלא להשביח אותו בכל ההיבטים הרלוונטיים... וזאת מתוך הערכה כי זיכיון רב שנתי להפעלת ערוץ מסחרי על פני שבוע שלם לכשעצמו מהווה נכס רב ערך, לא כל שכן לאחר שיושלם מהלך השיקום וההשקה מחדש".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully