וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנהל בחברה גדולה: בדיסקונט אמרו לנו כי לבנק אין מקורות אשראי עבורנו

ליאור כגן

3.7.2002 / 13:09

יחס ההלימות של דיסקונט עומד על 9.1% - קרוב מאוד למינימום שקובע בנק ישראל

המיתון הקשה במשק, שפגע קשות ביכולת ההחזר של הלווים, בא לידי ביטוי בדו"חות הכספיים של הבנקים, שמתמודדים עם ירידה ביחס הלימות ההון לעבר רמת המינימום שקבע בנק ישראל - 9%. הירידה ביחס מכריחה את הבנקים, מי יותר ומי פחות, לצמצם את היקף האשראי שהם מעניקים, והחברות הגדולות הזקוקות לאשראים גדולים מרגישות זאת היטב.

"איננו יכולים לספק לכם יותר אשראי", זוהי התשובה שקיבל מנהל כספים בחברה בורסאית גדולה, כאשר פנה לבנק דיסקונט בבקשה לקבל אשראי. התשובה לא מפתיעה נוכח יחס הלימות ההון הנמוך של הבנק - 9.1% - המחייב אותו לנהוג בשמרנות יתר, כל עוד ההון העצמי של הבנק לא יגדל.

"מבחינת החברות הגדולות במשק קיימים רק שני בנקים בארץ", אומר אותו מנהל הכספים. נתוני הפיקוח על הבנקים שפורסמו אתמול בדבר פוטנציאל האשראי במשק מאשרים זאת. פוטנציאל הגידול בהיקף האשראי עומד על כ-50 מיליארד שקל, כאשר רובו שייך לבנק לאומי . הבנקים הקטנים לא נמצאים במשחק הזה.

לבנק דיסקונט נתח של 14% בסך האשראי של המערכת הבנקאית שעומד על כ-540 מיליארד שקל. הנהלת הבנק, שמנסה בכל דרך לשפר את יחס הלימות ההון, אמרה לאחרונה כי הבנק יתמקד במגזר משקי הבית ופלח השוק של חברות בינוניות, ויבחן בשבע עיניים עסקות אשראי גדולות. בבנק דיברו גם על אפשרות מכירת מניות בבנק דיסקונט ניו יורק, פרת המזומנים של הקבוצה, אך נראה כי כרגע אין התקדמות ממשית בתהליך זה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully