וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: נמשכת המגמה השלילית במדדים

שירלי יום-טוב

3.7.2002 / 23:10

צ'ק פוינט עולה ב-6.5% על אף שסלומון סמית ברני קיצץ את מחיר היעד מ-22 דולר ל-13 דולר


ירידות השערים החדות שנרשמו במדדים המובילים במהלך הימים האחרונים, נמשכות גם היום על רקע אזהרת רווח שנייה במהלך השבועיים האחרונים של חברת AMD. את האווירה השלילית מלוות השערוריות החשבונאיות בארה"ב, כמו גם החשש מפיגועי טרור במהלך סוף השבוע הקרוב - בו יחגוג העם האמריקאי את יום העצמאות. הנאסד"ק יורד בפתיחה ב-0.8%, והדאו מאבד כ-0.1%.

צ'ק פוינט עולה ב-6.5% למרות שסלומון סמית ברני קיצץ את מחיר היעד של החברה מ-22 דולר ל-13 דולר; באינווסטק מעלים את המלצתם ל-TTI מ"קנייה" ל"קנייה חזקה" והמניה עולה ב-1.5%.

סקירת טרום מסחר

ירידות השערים החדות שנרשמו במדדים המובילים במהלך הימים האחרונים, עשויות להימשך גם היום על רקע אזהרת רווח שנייה במהלך השבועיים האחרונים של חברת AMD. את האווירה השלילית מלוות השערוריות החשבונאיות בארה"ב, כמו גם החשש מפיגועי טרור במהלך סוף השבוע הקרוב - בו יחגוג העם האמריקאי את יום העצמאות. טרם פתיחת המסחר היום מורים החוזים על ירידה של 1.3% בנאסד"ק שחצה אתמול כלפי מטה את קו 1,400 הנקודות וירידה של כ-1% ב-S&P 500.

חברת AMD הורידה היום, זו הפעם השנייה במהלך השבועיים האחרונים, את תחזית ההכנסות לרבעון השני של 2002. החברה מעריכה כעת כי הכנסותיה יסתכמו בכ-600 מיליון דולר לעומת ההורדה האחרונה שעמדה על הערכה של בין 620 ל-700 מיליון דולר. התחזית המקורית של החברה עמדה על היקף הכנסות של בין 820 ל-900 מיליון דולר. מניית החברה נפלה במהלך המסחר באירופה היום ב-9%.

בשל חופשת החג מחר יפורסמו היום הנתונים השבועיים לגבי מספר דורשי העבודה החדשים. הערכות בשוק כי הנתון יהיה זהה למספר דורשי העבודה בשבוע הקודם, קרי 388 אלף, עדיין נמוך מקו 400 אלף דורשי עבודה חדשים המשקף את תחילתה של התאוששות בכלכלה. בין הנתונים המאקרו כלכליים שיפורסמו היום, יופיע גם מדד מנהלי הרכש למגזר השירותים ליוני, שעל פי הערכות צפוי לרדת ל-58.5% לעומת 60.1% בחודש מאי.

אינווסטק מעלה את המלצתו למניית טי.טי.איי מ"קנייה" ל"קנייה חזקה"

בין המניות הישראליות צפויה לבלוט גם היום מניית צ'ק פוינט שרשמה אמש מהלך מרשים כשעברה מירידה של 14% בפתיחת המסחר לעלייה של כ-3.8% עם סיומו, ולמחיר של 12.6 דולר המשקף לחברה שווי שוק של כ-3 מיליארד דולר. התפנית החדה שרשמה אמש מניית החברה באה לאחר שהחברה הודיעה כי שיחת הוועידה של החברה תתקיים כמתוכנן - וזאת לאחר שבמהלך היומיים האחרונים סופקו הורדת תחזיות מבתי השקעות שונים בינהם גולדמן סאקס, שאף ביקש להכין את המשקיעים לאפשרות של אזהרת רווח כמו גם ג'יי פי מורגן שהוריד את המלצתו למניית החברה מ"קנייה" ל"תשואת שוק", וסלומון סמית' ברני שהוריד היום את מחיר היעד של מניית החברה מ-20 דולר ל-13 דולר.

לרשימה השחורה של האנליסטים התווספה במהלך השבוע האחרון גם חברת טי.טי.איי כאשר בדו"ח שפירסם בית ההשקעות סולומון סמית' בארני עולה כי על אף שהחברה ממוצבת היטב בשוק, התחזיות הנוכחיות נמצאות בסכנה של הפחתה. בתגובה לירידות החדות של כ-50% במהלך החודשיים האחרונים שרשמה מניית החברה, ולהערכות השונות מצד אנליסטים בשוק, הודיע מנכ"ל החברה, מאיר ליפשס, כי החברה לא פירסמה שום הודעות שליליות כך שהדאגה של המשקיעים והאנליסטים - על פי הערכתו של ליפשס - נובעת מהחולשה הכללית בשוק הטלקום ולא ממשהו ספציפי לטי.טי.איי.

חוות דעת שונה סיפק היום בית ההשקעות אינווסטק שהעלה את המלצתו למניית החברה מ"קנייה" ל"קנייה חזקה". בבית ההשקעות סבורים כי החברה תעמוד בציפיות ההכנסות לרבעון השני וכי אין בסיס למכירת היתר שבוצעה לאור הקשיים של חברות מתחרות ובדבר השמועות על קשיים טכניים בביצוע החוזה עם האצ'יסון.

בניגוד לשתיים האחרות, הירידות החדות במניית אמדוקס במהלך השבועיים האחרונים נבעו על רקע אזהרת הרווח החמורה של החברה לרבעון השני לצד צעדי התייעלות מתוכננים שילוו בפיטורי עובדים. מאז הודעתה איבדה מניית החברה כ-50% מערכה וירדה למחיר של כ-7.5 דולרים המשקף לחברה שווי שוק של כ-1.7 מיליארד דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully