וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנאסד"ק נעל יום תנודתי בעלייה של 1.6%

4.7.2002 / 0:13

צ'ק פוינט זינקה ב-14% והמשיכה במהלך המרשים מאתמול; מרקורי טיפסה ב-8%; פרסייס קפצה ב-18%; אמדוקס הוסיפה 5%; מנגד, ג'קדה נפלה ב-13% לאחר אזהרת הרווח שפירסמה

וול סטריט יוצאת לחגוג את יום העצמאות האמריקאי במצב רוח חיובי. מדד הנאסד"ק נעל היום את יום המסחר בעלייה של 1.6% לרמה של 1,380 נקודות. מדד הדאו ג'ונס הוסיף 0.5% לרמה של 9,054 נקודות.

בקרב המניות הישראליות רשמו המניות הכבדות עליות נאות. מניית צ'ק פוינט זינקה ב-14% למחיר של 14.3 דולר. מניית מרקורי עלתה ב-8% למחיר של 24.2 דולר. מניית אמדוקס הוסיפה 5% למחיר של 7.9 דולרים. מניית פרסייס קפצה ב-18% למחיר של 11.2 דולר. מנגד, מניית ג'קדה נפלה ב-13% למחיר של 2 דולרים לאחר אזהרת הרווח ששיגרה היום.

סקירת מסחר קודמת

הירידות שאיפיינו היום את מדד הנאסד"ק עד לשעה זו, פינו מקומן לעליות, ובשעה זו רושם המדד היפוך מגמה ומוסיף 0.7%. מדד הדאו ג'ונס נותר בטריטוריה שלילית ומאבד כעת 0.3%. האווירה השלילית שנרשמה עד כה היא על רקע אזהרת רווח שנייה במהלך השבועיים האחרונים של חברת AMD, כמו גם השערוריות החשבונאיות בארה"ב והחששות מפיגועי טרור במהלך סוף השבוע הקרוב - בו יחגוג העם האמריקאי את יום העצמאות.

חברת AMD הורידה היום, זו הפעם השנייה במהלך השבועיים האחרונים, את תחזית ההכנסות שלה לרבעון השני של 2002. החברה מעריכה כעת כי הכנסותיה יסתכמו בכ-600 מיליון דולר, לעומת ההורדה האחרונה שעמדה על הערכה של בין 620 ל-700 מיליון דולר. התחזית המקורית של החברה עמדה על היקף הכנסות של בין 820 ל-900 מיליון דולר. מניית החברה נפלה במהלך המסחר באירופה היום ב-9%.

בשל חופשת החג מחר, פורסמו היום הנתונים השבועיים לגבי מספר דורשי העבודה החדשים שעמד על 382 אלף - הנמוך ביותר מאז ה-24 למארס השנה - בו עמד הנתון על 380 אלף דורשי עבודה חדשים ונמוך מהערכות בשוק כי הנתון יהיה זהה למספר דורשי העבודה בשבוע הקודם, קרי 388 אלף. עוד בין הנתונים המקרו כלכליים שפורסמו היום - מדד מנהלי הרכש למגזר השירותים ליוני, שירד ל-57.2% לעומת חודש מאי בו עמד המדד על 60.1% ונמוך מהערכות בשוק שחזו כי המדד יעמוד על 58.5%.

אינווסטק מעלה ההמלצה לטי.טי.איי מ"קנייה" ל"קנייה חזקה"

בין המניות הישראליות בולטת גם היום מניית צ'ק פוינט שעולה כעת בכ-13% למחיר של 14.1 דולר וממשיכה בכך את המהלך המרשים מאמש, כשעברה מירידה של 14% בפתיחת המסחר לעלייה של כ-3.8% בסיומו. התפנית החדה שרשמה אמש מניית החברה באה לאחר שהחברה הודיעה כי שיחת הוועידה של החברה תתקיים כמתוכנן - וזאת לאחר שבמהלך היומיים האחרונים סופקו הורדת תחזיות מבתי השקעות שונים בינהם גולדמן סאקס, שאף ביקש להכין את המשקיעים לאפשרות של אזהרת רווח כמו גם ג'יי פי מורגן שהוריד את המלצתו למניית החברה מ"קנייה" ל"תשואת שוק", וסלומון סמית' ברני שהוריד היום את מחיר היעד של מניית החברה מ-20 דולר ל-13 דולר.

לרשימה השחורה של האנליסטים התווספה במהלך השבוע האחרון גם חברת טי.טי.איי שעולה כעת ב-3.8% למחיר של 14.1 דולר. בדו"ח שפירסם בית ההשקעות סולומון סמית' בארני, עולה כי על אף שהחברה ממוצבת היטב בשוק, התחזיות הנוכחיות נמצאות בסכנה של הפחתה. בתגובה לירידות החדות של כ-50% במהלך החודשיים האחרונים שרשמה מניית החברה, ולהערכות השונות מצד אנליסטים בשוק, הודיע מנכ"ל החברה, מאיר ליפשס, כי החברה לא פירסמה שום הודעות שליליות, כך שהדאגה של המשקיעים והאנליסטים - על פי הערכתו של ליפשס - נובעת מהחולשה הכללית בשוק הטלקום ולא ממשהו ספציפי לטי.טי.איי.

חוות דעת שונה סיפק היום בית ההשקעות אינווסטק שהעלה את המלצתו למניית החברה מ"קנייה" ל"קנייה חזקה". בבית ההשקעות סבורים כי החברה תעמוד בציפיות ההכנסות לרבעון השני וכי אין בסיס למכירת היתר שבוצעה לאור הקשיים של חברות מתחרות ובדבר השמועות על קשיים טכניים בביצוע החוזה עם האצ'יסון.

בניגוד לשתיים האחרות, הירידות החדות במניית אמדוקס במהלך השבועיים האחרונים נבעו על רקע אזהרת הרווח החמורה של החברה לרבעון השני לצד צעדי התייעלות מתוכננים שילוו בפיטורי עובדים. מניית החברה מתקנת במעט את הירידות החדות שאחזו בה במהלך השבועיים האחרונים עם עלייה של כ-2.5% למחיר של 7.7 דולרים.

אל רשימת המזהירות הצטרפה היום חברת ג'קדה שהודיעה כי היא צופה לדווח על הכנסות של 5.2-5.5 מיליון דולר ברבעון השני - ירידה של 20% מהכנסות הרבעון הקודם. תחזית האנליסטים המכסים את החברה דיברה על הכנסות של 6.1 מיליון דולר. בשורה התחתונה צפויה החברה לדווח על הפסד למניה של 6-8 סנט, או בין 1.1 מיליון דולר ל-1.5 מיליון דולר באופן אבסולוטי, בהשוואה להפסד נקי של 800 אלף דולר ברבעון הראשון. מניית החברה צונחת כעת ב-13% למחיר של 2 דולרים המשקף לחברה שווי שוק של כ-37 מיליון דולר.

עוד בולטות מניית מרקורי שעולה ב-7% למחיר של 24.3 דולר המשקף לחברה שווי שוק של כ-1.9 מיליארד דולר; פריסייס מטפסת אף היא בשעה זו בכ-8% למחיר של כ-10.6 דולר וממשיכה בכך את העלייה המרשימה של כ-53% בשבעת ימי המסחר האחרונים. מניית בקווב יורדת כעת ב- 9.6% למחיר של כ-50 סנט ומשלימה בכך צניחה של כ-20% במהלך שלושת ימי המסחר על רקע אזהרת הרווח שפירסמה לרבעון השני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully