וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: פרטנר תיקנה את הירידות החדות - עלתה בכ-4.8%

גולן פרידנפלד

4.7.2002 / 17:44

המעו"ף הוסיף כ-0.8%; העליות באג"ח השקליות נבלמו והשחר ל-9 שנים סיים בעלייה של 0.1% בלבדיום המסחר בתל אביב התאפיין בעליות שערים של כ-1% כמעט לאורך כל היום, על רקע העליות אמש בנאסד"ק בשיעור של 1.6%. היום לא התקיים מסחר בוול סטריט לרגל יום העצמאות האמריקאי, ועובדה זו חיזקה את ההשפעה של בורסות אירופה, שעולות בכ-1.5%-2%, על המסחר בארץ. מחזורי המסחר היו נמוכים , כפי שהיה בימים האחרונים, והם משקפים את חוסר העניין של המשקיעים בבורסה בתקופה זו של השנה.

בסיום עלה מדד המעו"ף בכ-0.8% לרמה של 359 נקודות, מדד ת"א 100 עלה בכ-0.6% לרמה של 345 נקודות ומדד התל-טק עלה בכ-0.8%. מחזור המסחר הסתכם בכ-105 מיליון שקל.

מניית פרטנר עלתה בכ-4.8% במחזור של 5.2 מיליון שקל, על רקע הערכות כי אחד הגופים המוסדיים האמריקאיים החליט לממש החזקותיו במניה בהיקף של 20-40 מיליון שקל, וככל הנראה סיים למכור את מניותיו. מחזורי המסחר במניה ביומיים הקודמים היו חריגים למדי, הן בישראל והן בארה"ב. העובדה שהמשקיעים המוסדיים החליטו למכור את המניה מעידה אולי על המחיר הגבוה בו היא נסחרת, וכי יש לה עוד לאן לרדת.

מניית טבע עלתה ב-0.2%. אתמול הודיעה טבע על קבלת אישור נוסף מה-FDA לשיווק טבליות הטיזנידין (Tizanidine) במינון של 2 ו-4 מ"ג. טבליות הטיזנידין הן הגירסה הגנרית לתרופת הזנפלקס (Zanaflex) של חברת התרופות אלן, והן נועדו לטפל בעוויתות שרירים. היקף המכירות השנתי של התרופה מוערך ב-178 מיליון דולר.

מניית דיסקונט השקעות ירדה בכ-1%. הבוקר פורסם ב"מעריב" כי בנק לאומי החליט להחמיר את תנאי האשראי לקבוצת דסק"ש בעקבות חובותיה של תבל לבנק. חובותיה של חברת הכבלים לבנק מסתכמים בכמיליארד שקל, ולאור החלטתה של דסק"ש כי אינה יכולה להמשיך ולממן את תבל במתכונת הנוכחית, החליטו בלאומי להחמיר את דרישות האשראי מהקבוצה. מניות קבוצת אי.די.בי האחרות רשמו דווקא עליות שערים, כאשר מניית אי.די.בי אחזקות עלתה בכ-1.4% ואי.די.בי פיתוח עלתה בכ-0.7%.

בסקטור הבנקאי נרשמו עליות שערים. מניית בנק הפועלים עלתה בכ-1.1%, מניית בנק לאומי התחזקה בכ-1.6% ומניית בנק מזרחי עלתה בכ-1%. מניית בנק דיסקונט ירדה בניגוד לשאר מניות הבנקים, בשיעור של כ-0.2%.

מניית אלביט הדמייה הוסיפה לערכה כ-1.5% וסאיטקס עלתה בכ-1%, בעקבות פער חיובי של 4.6% איתו פתחה את יום המסחר.

אלביט מערכות התאפיינה במחזור גבוה של 7.6 מיליון שקל וירדה בכ-0.4%.

בשוק איגרות החוב התהפכה המגמה במהלך יום המסחר. מתחילת היום ועד לשעות הצהריים המאוחרות רשמו איגרות החוב השקליות עליות שערים של 0.8%-1.2%. עליות אלו התרחשו במקביל להתחזקות מתונה בשערו של הדולר, ולמעשה שיקפו את הרגיעה היחסית בשוק המט"ח. לקראת שעות הצהריים המאוחרות השתנתה המגמה, ואיגרות החוב השקליות החלו לרשום ירידות שערים, במקביל להתחזקות של כ-0.4% בשערו של הדולר. השחרים הארוכים סיימו את יום המסחר בעליות של 0.1%, לאחר שכבר נסחרו בירידות של 0.2%. השחר ל-9 שנים מגלם תשואה של 9.77% והשחר ל-10 שנים, שרשם את העליות החדות ביותר - 1.3% - נסחר היום בתשואה של 9.5%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully