וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שערו היציג של הדולר נקבע ברמה של 4.775 שקלים

גולן פרידנפלד

4.7.2002 / 17:47

סוחר: "הנגיד קנה פסק זמן כאשר העלה הריבית ב-2%, כעת נותר לטפל בבעיות הקשות במשק, כאשר יש להתחיל בתקציב"

שערו היציג של הדולר נקבע ברמה של 4.775 שקלים - עלייה של 0.17% לעומת היציג שנקבע אתמול. יום המסחר בשוק המט"ח, כמו כל ימי השבוע האחרון, התאפיין מאז הבוקר ביציבות, כאשר הדולר נסחר סביב רמה של 4.774 שקלים - עלייה של כ-0.15% לעומת השער היציג שנקבע אתמול על 4.767 שקלים. לאחר קביעת היציג מוסיף הדולר להתחזק וכעת הוא נסחר ברמה של 4.782 שקלים.

בינתיים, נרשם היפוך מגמה באיגרות החוב השקליות שרשמו עליות של כ-1% במהלך היום, למרות העליות בשער הדולר. כעת נסחרות איגרות החוב מסוג שחר לטווח ארוך ביציבות, כאשר השחר הארוך לתקופה של 9 שנים מגלם תשואה של 9.8%.

ערן גורן, מנכ"ל נשואה זנקס, הסביר את ההתחזקות באיגרות החוב השקליות היום בעיקר בעובדה ששר האוצר הפנים את מה שהשוק שידר לו בתקופה האחרונה, ואתמול ניהל ויכוח בכנס קיסריה על הקיצוץ שברצונו לבצע בתקציב הביטחון. מעבר לזה, ציין גורן כי הלחץ כיום על השקלים קטן יותר מאשר על איגרות החוב הצמודות, בשל מדיניות ההנפקות של משרד האוצר. "היום יש יותר הנפקות של איגרות חוב צמודות מאשר שקליות, והדבר יוצר חוסר מסוים בהיצע של אג"ח שקליות. בנוסף, המשקיעים רואים כי הדולר לא עולה בפראות כפי שהיה עד לא מזמן, והסיכון בהשקעה באפיק השקלי קטן", אמר גורן.

בחדרי העסקות מעריכים כי הדולר ייסחר בטווח המחירים הנוכחי כל עוד לא יהיו התפתחויות חדשות בתחום המדיני, הכלכלי או הבטחוני. "הנגיד קנה פסק זמן כאשר הוא העלה את הריבית ב-2%, וכעת נותר לטפל בבעיות הקשות של המשק", אמר אחד הסוחרים.

לדברי אותו סוחר, על הממשלה להגיש קיצוץ עמוק בתקציב. "מדיניות פיסקלית אחראית עשויה לצמצם את הנזק. לא בטוח שהיא תביא דולרים ארצה, אך אולי היא תפחית את זרם הדולרים שיוצא, ובכך תתרום לרגיעה בשוק המט"ח", הוסיף. גם הכלכלנים מעריכים כי לא צפוי פיחות חד בשקל והוא יתבסס סביב רמה של 4.80 שקלים לדולר. הסוחרים מציינים כי נפח המסחר נמוך מאוד, וכי רוב הפעילים בשוק מעדיפים לנקוט בעמדת המתנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully