וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית המשפט: הבעלות של חברת ליסינג על רכוש אינה מטילה אחריות בנזיקין

הארץ

5.7.2002 / 11:08



בעלותה של חברת ליסינג על רכוש לא מטילה אחריות על החברה בגין נזקים הנגרמים משימוש רשלני בו - כך קבע השבוע השופט יצחק עמית בבית המשפט המחוזי בחיפה. בקביעתו זו דחה בית המשפט על הסף את התביעה להכיר בחברת אי.די.בי ליסינג, המוכרת גם בשם דיסקונט ליסינג, כאחראית לנזקים שנגרמו כתוצאה מהתרסקות מטוס בחוף הבונים באפריל 99'. בתאונה ניספו טייס ושלושה צנחנים ונפצעו קשה חמישה צנחנים נוספים.



החלטתו של עמית ניתנה במסגרת פסק דין חלקי, שניתן בתביעת נגד של דיסקונט ליסינג. עם הנתבעים נמנים חברת כים ניר שתיחזקה את המטוס, מועדון סקאיי קלאב שהשתמש במטוס, האיגוד הישראלי לצניחה חופשית שאירגן את הצניחה, חברת ברק שירותי תעופה האחראית לתחזוקת המטוס, חברת הביטוח אריה שביטחה את דיסקונט ליסינג וסקאיי קלאב והכשרת היישוב שמבטחת את האיגוד הישראלי לצניחה חופשית.



לטענת דיסקונט ליסינג, שאותה ייצג עו"ד מיקי ספרן ממשרד עוה"ד ש. פרידמן, ב-94' העמידה דיסקונט ליסינג אשראי לסקאיי קלאב לצורך קניית המטוס. לטענתה, המטוס נרשם בבעלותה כבטוחה נגד האשראי שהעמידה. לטענתה, יש להבדיל בין בעלות מבחינת בטוחה, לבעלות אמיתית.



מנגד, טענו הנתבעים כי דיסקונט ליסינג רשומה במינהל התעופה האזרחית כבעלי המטוס, ויש לדחות את הטענה כי הבעלות מהווה משכון מוסווה להבטחת התשלום של סקאיי קלאב. לטענתם, על דיסקונט ליסינג מוטלת האחריות כי המטוס יתוחזק ויתופעל על פי הוראות הדין.



השופט עמית נטה לצדד בספרן, ולראות את המטוס כבטוחה לעסקת הלוואה. ואולם, לדעתו, עיקר המחלוקת בין הצדדים לא נסבה על השאלה האם יש לראות את דיסקונט ליסינג כבעלים או כבעל משכון אלא על האבחנה בין בעלות במישור הקנייני, לבין בעלות לצורך הטלת אחריות.



ספרן: "הסכם הליסינג מאפשר לדיסקונט ליסינג להיכנס למקום בו מצוי הציוד כדי לבדקו, ולוודא שהמטוס לא איבד מערכו. ואולם ההסכם גם מטיל על סקאיי קלאב כשוכר את האחריות לשלמות ותחזוקת הציוד.



"הכרה באחריות המממן לנזק שנגרם בגין הציוד תביא לכך שהמממן שתורתו אומנותו בענייני פיננסים, ייאלץ להעסיק צבא של מומחים ומפקחים, על מנת לוודא כי הציוד המושכר מתוחזק ומופעל כהלכה, על פי כל החוקים והדינים הרלוונטיים.



"לכך יש להוסיף את עלות הביטוח הנוסף שיעשה המממן על מנת לבטח את האינטרס הנזיקי שלו. מטבע הדברים, חברות הליסינג יגלגלו את העלויות הנוספות על השוכר-צרכן, וכך הבסיס לקיומן של עסקות אלו, עלול להישמט".


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully