הסדר חוב מסתמן בטאו: בן דב יזרים 30 מיליון שקל

לפי ההערכות תנפיק טאו תשואות שתי סדרות אגרות חוב חדשות בהיקף של 170 מיליון שקל ו-70 מיליון שקל כתחליף לחוב הקיים. המסחר במניה הופסק באופן זמני

ואדים סבידרסקי
15/01/2012

טאו תשואות, שבשליטת אילן בן דב, צפויה לפרסם היום דיווח בנוגע להסדר חוב אליו הגיעה עם מחזיקי האג"ח.

ההערכות בשוק גורסות כי מדובר בהנפקת שתי סדרות איגרות חוב חדשות בהיקף של 170 מיליון שקל ושל 70 מיליון שקל, וזאת כתחליף לחוב הקיים בהיקף של כ-300 מיליון שקל לבעלי סדרה ב ' ו-ג '. כמו כן, בעל השליטה צפוי להזרים לטובת ההסדר כ-30 מיליון שקל נוספים. המסחר בטאו הופסק זמנית לאור ההודעה של החברה לפני זמן קצר.

ביום שישי גברו ההערכות על הסדר חוב, לאחר שהנאמן של מחזיקי איגרות החוב שלח היום מכתב לבעלי סדרות ב' וג' של החברה ובו הודעה על ביטול כינוסה של אסיפת מחזיקי האג"ח אשר נקבעה להיום, לאחר דחייה של כשבועיים. הסיבה - "התקדמות משמעותית במשא ומתן".

בעלי אג"ח סדרות ב' וג' זומנו להצבעה בנוגע להחלטה להעמיד לפירעון מיידי את מלוא חוב החברה כלפיהם. כמו כן, נתבקשו בעלי החוב לדון בנקיטת הליכים משפטיים להגנתם, וליישום ההחלטה להעמדת אג"ח לפירעון מיידי לרבות הגשת לפירוק החברה.

האסיפה נדחתה בפעם הראשונה לאחר משא ומתן מרתוני, ובו הסתמן הסדר חוב בין בן דב לבעלי האג"ח של חברת טאו. באותה העת שלח בן דב מכתב לנציגות בעלי האג"ח בו נתן הסכמתו העקרונית לסעיפי ההבנות המסחריים שהושגו בדצמבר האחרון בין הנהלת החברה לנציגות. הדחייה נעשתה על מנת לאפשר לטאו לסיים במהירות את המשא ומתן מול בנק לאומי - הנושה המובטח העיקרי של החברה.

במסגרת גרסת הסדר המקורי בין הנציגות לחברה, חוב של 300 מיליון שקל לבעלי האג"ח ייפרס על פני תקופה ארוכה. בן דב יזרים לטאו כ-30 מיליון שקל, וימיר את אג"ח ב', בשווי של כ-100 מיליון שקל, למניות טאו. אחרי ההסדר יחזיק בן דב ב-85% מטאו, ובעלי האג"ח יקבלו באופן מיידי 20 מיליון שקל ושעבודים על כ-20% ממניות סאני אלקטרוניקה, החברה האם של פרטנר וסקיילקס. מניות אלו יועברו לטרובוביץ' על ידי בן דב, כך שלאחר ההסדר טאו בתחזיק ב-27% מסאני. אומנם, תנאי ההסדר המוצע המקורי לא הספיק כדי לרצות את בעלי אג"ח סדרות ב' ו-ג'.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully