וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבורסה פותחת את השבוע ברגל ימין

אמיר טייג

7.7.2002 / 10:21

זאת בעקבות העליות בשווקים בעולם והרגיעה הביטחונית היחסית; המעו"ף עולה ב-2.1%; פרטנר מוסיפה 2.7%; צפויה יציבות באפיקי האג"ח הקצרים והצמודים והיחלשות בשחרים הארוכים

שבוע המסחר בתל אביב נפתח ברגל ימין, נוכח הנימה החיובית שחתמה את שבוע המסחר בארה"ב, בעקבות יום העצמאות האמריקאי שעבר ללא אירועים חריגים, למעט הירי על דוכן אל על בשדה התעופה בלוס אנג'לס. מדד המעו"ף רושם בפתיחה עלייה חדה של 2.2% לרמה של 366.1 נקודות, מדד תל אביב 100 מוסיף 1.6% והתל-טק עולה ב-1.5%. לאווירה החיובית תורמות גם הרגיעה היחסית בזירה הבטחונית והשיחות המדיניות המתנהלות בין ראש הממשלה לנציגים מצריים. עם זאת, המחזורים בשוק צפויים להמשיך להיות דלילים היום - המשך ישיר למחזורים בבורסה בשבועות האחרונים.

יום מסחר חיובי ביותר חתם את שבוע המסחר בארה"ב, בעקבות יום העצמאות השקט יחסית. מדד הנאסד"ק הוסיף ביום שישי 5% לרמה של 1,448 נקודות, אך בסיכום שבועי ירד המדד ב-1.1%. מדד הדאו ג'ונס עלה ביום שישי ב-4% לרמה של 9,379 נקודות, ובסיכום שבועי עלה המדד ב-1.5%.

להערכת רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות די.בי.אם, צפוי היום המשך למגמה החיובית של הימים האחרונים, וצפויות עליות של בין 2% ל-2.5% במדדים המובילים. דרור מוסיף כי נוכח התחזקות הדולר ביום שישי, הוא צופה ירידות קלות בשחרים ארוכי הטווח, אך יציבות באפיקים הקצרים יותר והצמודים.

המסחר ביומיים האחרונים של שבוע המסחר הקודם הושפע מהדברים הפסימיים שנאמרו במהלך כנס קיסריה שנערך השנה בירושלים. בכנס הוצגה דעה רווחת שלילית לגבי שיעור הצמיחה הצפוי בשנה וחצי הקרובות. תחזיות עגומות אלו מדירות רגלי המשקיעים מהשקעה במניות. על פי תחזית בנק ישראל, הצמיחה בשנת 2003 תנוע בין 0% ל-1%, הערכה אליה הצטרף האוצר, שמתכוון לבסס את תקציב 2003 על סמך תחזית צמיחה של 1% בלבד. דרור מעריך כי הפסימיות שאפיינה את כנס קיסריה אינה מהווה חידוש עבור הפעילים בשוק, ולפיכך כבר מוטמעת ברמת המחירים הנוכחית.

מניית פרטנר צפויה להמשיך ולרכז עניין, לאחר שאיבדה כ-12% משוויה מתחילת השבוע שעבר. הסיבה העיקרית לירידות אלו היו הערכות כי פולאר מממשת חלק מאחזקותיה בחברה. ברבעון השני של השנה מימשה פולאר כ-0.4% מאחזקותיה בחברה. למרות זאת, ביום המסחר האחרון של השבוע שעבר הציגה פרטנר עלייה נאה של 4.8% במחזור גבוה יחסית של 5.2 מיליון שקל. פרטנר פותחת היום בעלייה של 2.7%.

מניית לאומי, שעלתה בכ-12% בשבועיים האחרונים, עולה הבוקר ב-1.8%. פועלים עולה בפתיחה ב-1.4% ומסכמת עלייה של 13% במהלך השבועיים האחרונים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully