וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקר: 60% מהשכירים ימשיכו לעבוד גם אם יקצצו 15% משכרם

עינב בן יהודה

7.7.2002 / 10:35

מהסקר עולה כי רק 22.4% היו מתפטרים בשל הורדת השכר; מהירי ההחלטה - בעיקר הצעירים; בני 35 ומעלה נוטים להבליג; באזור הצפון מתפשרים יותר בגלל מיעוט הזדדמנויות

מסקר שערכה חברת מנפאואר ישראל עולה כי 60% מהשכירים מוכנים להמשיך לעבוד במקום עבודתם, גם אם יקוצץ שכרם ב-15%. בסקר, שנערך באמצעות חברת גיאוקרטוגרפיה, נשאלו המשתתפים: "אם מעסיקך יאמר לך שבגלל המצב בארגון ובגלל המצב הכללי במשק אני נאלץ לקצץ 15% משכרך כיצד תגיב?".

22.4 אחוז מהנשאלים אמרו כי היו מתפטרים ו-19.5% ציינו כי אינם יודעים כיצד היו מגיבים. ניתוח ממצאי הסקר הראה כי בני 35-18 נוטים להתפטר, ובני 35 ומעלה נוטים להשלים עם הקיצוץ, נטייה הנובעת, כך נמסר ממנפאואר, בעיקר מהמחוייבויות הגדולות יותר שנוטלים על עצמם בני גילאים אלו.

עוד עולה מהסקר כי הנטייה לשמור על מקום העבודה גם במחיר של קיצוץ בשכר גבוהה יותר באזור חיפה והצפון, 66.3 אחוז מהנשאלים, לעומת שאר אזורי הארץ, וזאת כנראה בשל מיעוט יחסי של הזדמנויות תעסוקה חליפיות שניתן למצוא באזור זה.

דליה נרקיס, מנכ"ל מנפאואר, ציינה כי חוסר הביטחון התעסוקתי השורר כיום במשק גורם לעובדים לשמור על מקום עבודתם בכל מחיר, אפילו במחיר של קיצוץ בשכרם, בעוד שבימים כסדרם רבים היו מעדיפים לחפש מקום עבודה אחר. "המצב הכלכלי בארץ הביא לשחיקת כוח התחרות של העובד מול המעסיק", הוסיפה נרקיס.

בסקר השתתפו 258 שכירים שסוננו מתוך מדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית הבוגרת במדינת ישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully