וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבורסה: המעו"ף עולה ב-1.8 אחוז

אמיר טייג

7.7.2002 / 11:10

עליות השווקים בעולם מעודדות המסחר בתל אביב; מחזור המסחר - 27 מיליון שקל; עליות של 0.8% בשחרים הארוכים; חולשה באפיקים הצמודים; מגמה חיובית במניות קבוצת אי.די.בי

שבוע המסחר בתל אביב נפתח בעליות, נוכח הנימה החיובית שחתמה את שבוע המסחר בארה"ב, בעקבות יום העצמאות האמריקאי שעבר ללא אירועים חריגים, למעט הירי על דוכן אל על בשדה התעופה בלוס אנג'לס. מדד המעו"ף רושם עלייה של 1.8% לרמה של 365.4 נקודות, מדד תל אביב 100 מוסיף 1.5% והתל-טק עולה ב-1.3%. לאווירה החיובית תורמות גם הרגיעה היחסית בזירה הבטחונית והשיחות המדיניות המתנהלות בין ראש הממשלה לנציגים מצריים. מחזור המסחר 27 מיליון שקל, והמחזורים בשוק צפויים להמשיך להיות נמוכים - המשך ישיר למחזורים בבורסה בשבועות האחרונים.

יום מסחר חיובי ביותר חתם את שבוע המסחר בארה"ב, בעקבות יום העצמאות השקט יחסית. מדד הנאסד"ק הוסיף ביום שישי 5% לרמה של 1,448 נקודות, אך בסיכום שבועי ירד המדד ב-1.1%. מדד הדאו ג'ונס עלה ביום שישי ב-4% לרמה של 9,379 נקודות, ובסיכום שבועי עלה המדד ב-1.5%.

האפיקי האג"ח השקליים רושמים עליות קלות. השחרים רושמים עליות של עד 0.8% כאשר השחר ארוך הטווח ל-9 שנים עולה ב-0.8% ומשקף תשואה של 9.65%, והשחרים הקצרים עולים עד 0.1%. גם במק"מ נרשמות עליות. המק"מ לשנה עולה ב-0.25 ומשקף תלשואה של 8.97%. המקמ"ים הקצרים עולים בעד 0.1%. בגלילים נרשמים מחזורים דלילים מאוד עם נטיה לירידות שערים.האופציות הבוקר על הדולר משקפות התזקות של השקל ב-0.25% ל-4.795 שקל, דבר אשר משפיע לחיוב על השחרים.

להערכת רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות די.בי.אם, צפוי היום המשך למגמה החיובית של הימים האחרונים, וצפויות עליות של בין 2% ל-2.5% במדדים המובילים.

המסחר ביומיים האחרונים של שבוע המסחר הקודם הושפע מהדברים הפסימיים שנאמרו במהלך כנס קיסריה שנערך השנה בירושלים. בכנס הוצגה דעה רווחת שלילית לגבי שיעור הצמיחה הצפוי בשנה וחצי הקרובות. תחזיות עגומות אלו מדירות רגלי המשקיעים מהשקעה במניות. על פי תחזית בנק ישראל, הצמיחה בשנת 2003 תנוע בין 0% ל-1%, הערכה אליה הצטרף האוצר, שמתכוון לבסס את תקציב 2003 על סמך תחזית צמיחה של 1% בלבד. דרור מעריך כי הפסימיות שאפיינה את כנס קיסריה אינה מהווה חידוש עבור הפעילים בשוק, ולפיכך כבר מוטמעת ברמת המחירים הנוכחית.

מניית פרטנר צפויה להמשיך ולרכז עניין, לאחר שאיבדה כ-12% משוויה מתחילת השבוע שעבר. הסיבה העיקרית לירידות אלו היו הערכות כי פולאר מממשת חלק מאחזקותיה בחברה. ברבעון השני של השנה מימשה פולאר כ-0.4% מאחזקותיה בחברה. למרות זאת, ביום המסחר האחרון של השבוע שעבר הציגה פרטנר עלייה נאה של 4.8% במחזור גבוה יחסית של 5.2 מיליון שקל. פרטנר עולה הבוקר ב-2.3%.

מניית לאומי, שעלתה בכ-12% בשבועיים האחרונים, עולה הבוקר ב-1.6%. פועלים עולה ב-1% ומסכמת עלייה של 13% במהלך השבועיים האחרונים.

מגמה חיובית מסתמנת בכל מניות אי.די.בי. כאשר אי.די.בי אחזקות עולה ב-2%, פיתוח עולה ב-2.5%, דיסקונט השקעות ב-2.5% וכלל תעשיות ב-2.7%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully