וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ח.מר תפטר כ-100 עובדים בשלב ראשון ותקצץ את שכר העובדים בכ-7% בממוצע

ערן גבאי

7.7.2002 / 13:29

כך נודע ל-TheMarker; הקיצוצים בכל החברות הבנות, כולל בחברה הבת במקסיקו, הנחשבת למנוף הצמיחה העתידי של החברה; ח.מר סגרה את יחידת כוח האדם



ח.מר החלה ביוני במהלך פיטורים של כ-10% מעובדי החברה והחברות הבנות - רוטל.קום, TMCS, החברה הבת בברזיל והחברה הבת במקסיקו. בנוסף, הודיעה החברה על הורדת השכר הממוצע בחברה בכ-7% לבעלי שכר של 7,000 שקל ומעלה. כך נודע ל-TheMarker.



סמנכ"ל הכספים של החברה, גרשון מנשה, אישר את הידיעה ואמר כי "החברה תפטר כ-80-100 עובדים בשלב ראשון, שלאחריו תתבצע בדיקה מחודשת שתקבע האם יהיה המשך לפיטורים. הפיטורים יימשכו עד ראשית אוגוסט".



הקיצוצים בחברות הבנות כבר החלו, ומנשה מייחס אותם למשבר בשוק התקשורת ולפגיעה בהסכמים עם חברות הכבלים ובעיקר תבל, בגינה נאלצה החברה למחוק כ-9 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה. מנשה טוען כי ברבעון השני לא תתבצע מחיקה נוספת בגין תבל בדו"חות החברה.



כמו כן, נודע שהחברה סגרה לפני כשבועיים את יחידת כוח האדם ופיטרה את עובדיה - מהלך המעיד יותר מכל על כוונות החברה בחודשים הקרובים.



מנשה טוען כי הקיצוצים בברזיל יהיו באותו סדר גודל - כ-10%. לטענתו, גם בחברה הבת במקסיקו, הנחשבת כמנוף הצמיחה העיקרי של החברה בשנים הקרובות, יהיה קיצוץ בכוח האדם אך הוא יהיה נמוך מכ-10%.



"הבעיה בברזיל היא שמוסר התשלומים שם ירוד והוא הפך גרוע עוד יותר. אנחנו חייבים להתאים הוצאות ולא לעבוד מול כל לקוח. גם במקסיקו יש סימנים קצת לא טובים ויש שם האטה מסוימת", אומר מנשה.



לגבי השוק האסייאתי, אמר מנשה כי מתקיים מו"מ מתקדם לכניסת החברה לפעילות בתאילנד.



באשר להסדר החוב של תבל, אמר מנשה כי בח.מר מתנגדים להצעה האחרונה שהציע נאמן תבל, צבי יוכמן, אך מרוצים מכך שבעלי החוב הלא מובטחים עברו להיות בעלי חוב בעדיפות על פני בעלי המניות. "אנחנו לא משלימים עם מחיקת חוב, ועל כן ההסדר שיתאפשר בסופו של דבר יהיה של תשלום 25% מהחוב במזומן והסדר שישביע את רצוננו לגבי יתרת 75% מהחוב", אמר מנשה.



החברה דיווחה ברבעון הראשון על מעבר להפסד רבעוני של כ-4.9 מיליון שקל, כתוצאה מהפרשה בסך של 9 מיליון שקל בגין חובותיה של חברת הכבלים תבל - חובות אשר לטענת החברה מסתכמים בכ-46.5 מיליון שקל. הכנסות החברה הצטמקו בכ-25% לכ-127.9 מיליון שקל.



במאי 2001 נחתם הסכם בין TMCS לתבל, לפיו היתה אמורה תבל לשלם לחברה הבת של ח.מר כ-13 מיליון דולר תמורת ממירים דיגיטליים. עסקה זו לא הושלמה ואספקת הממירים הופסקה בדצמבר 2001, לאחר שכשליש מהממירים שהוזמנו כבר הועברו לתבל.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully