ספקים מציעים לכם טלוויזיה במתנה? האם זה חוקי?

במשרד התקשורת יוצאים נגד ספקים כמו HOT או סלקום המציעות מבצעים במודל חיוב וזיכוי המחייב את הלקוח להישאר מנוי בחברה עד תום המבצע. "מדובר בחסם מעבר מלאכותי"

רותי לוי

סלקום מציעה לכם טאבלט במתנה? HOT מפתה אתכם עם טלוויזיה ב-36 תשלומים במודל חיוב וזיכוי שניתן לכם כל עוד אתם מנויים בחברה? לעמדת משרד התקשורת מדובר בפעולה היוצרת חסם מעבר מלאכותי והיא מנוגדת לחוק.

משרד התקשורת מתכוון להורות על הפסקת שיווק מבצעים מסוג זה לאלתר ומאפשר לחברות התקשורת שהות של שבועיים להביע את עמדתם בנושא. מנויים שכבר הצטרפו למבצעים אלה ויבקשו להפסיק את התקשרותם עם החברה, ככל הנראה יזכו מן ההפקר שכן המשרד מתכוון לדרוש מהחברות לתת את ההטבה למנוי כפי שניתנה טרם הפסקת ההתקשרות, באמצעות תשלום חודשי שיועבר למנוי או בתשלום חד פעמי.

מתנות ב-36 תשלומים

באחרונה הובא לידיעת משרד התקשורת כי חברות התקשורת מציעות למנויים שלהן מבצעים במסגרתם הן מציעות הטבות עבור שירותים הנרכשים על ידי המנויים כגון: חבילות טלוויזיה וכבלים, חבילות סלולר של דקות שיחה וגלישה ובצמוד להם מציעות למנוי לרכוש מוצר מסוים אחר כמו: טלוויזיה, טאבלט וכדומה "בחינם".

בהתאם לתנאי המבצעים המנוי רוכש בעסקה נפרדת של 36 תשלומים שווים ישירות מספקים עצמאיים, מוצר אחר כלשהו (לדוגמא: טלוויזיה או טאבלט) ואלה מחייבים את הלקוח בנפרד עבור המכשיר.

בתמורה הלקוח מקבל מחברת התקשורת זיכוי בדמות הטבה חודשית בגובה התשלום החודשי שמשולם עבור המוצר או חלק ממנו למשך 36 חודשים - כך שהמנוי מקבל לכאורה את המוצר במתנה או בהנחה משמעותית.

מתנאי המבצעים האמורים עולה כי ברגע שהמנוי מפסיק את התקשרותו עם חברת התקשורת נשללת ממנו הזכות להמשיך לקבלת ההטבה. כלומר ההטבה מותנית בהישארות המנוי בחברה עד לתום התשלומים לספק האחר תמורת המתנה שקיבל.

ואולם, כעת משהרהר בפעולות הללו מגיע משרד התקשורת למסקנה כי מדובר בפעולות המנוגדות לחוק התקשורת ולפיו: "ביטל מנוי של בעל רישיון את הסכם ההתקשרות עמו במהלך תקופת ההתחייבות, לא יגבה ממנו בעל הרישיון תשלום ולא ימנע ממנו הטבה שהיה מקבל אלמלא הביטול אם שיעורם הכולל עולה על סכום התקרה". חברות התקשורת צפויות להסביר כי החוק נתון לפרשנות וכי הן אינן מתנות את תנאי התוכנית בקבלת ההטבה.

המשרד מסביר כי הסעיפים בחוק התקשורת נועדו לצמצם חסמי מעבר בין חברות, למנוע כבילה של המנוי לחברת התקשורת ולהקל עליו את אפשרות מעבר הלקוח מהחברה ממנה הוא צורך שירותים וזאת לשם הגברת התחרות והרחבת האפשרויות העומדות בפני הצרכן.


המבצע של סלקוםבמסגרת הסעיפים בוטלו או הוגבלו קנסות היציאה שרשאיות חברות התקשורת לגבות מצרכן המבקש להפסיק לצרוך את שירותי החברה וכן הובהר במפורש כי אסור לחברת התקשורת למנוע מהמנוי הטבה שאותה היה מקבל אלמלא הביטול.

המשרד סבור כי שלילת הזכות לקבלת ההטבה, המותנית והמתמשכת, שניתנה למנוי בגין רכישת מוצר שאינו חלק מן השירות בעת הפסקת התקשרותו עם החברה - משמעותה כבילת המנוי ויצירת חסם מעבר בין חברות בפני מנוי שמבקש להחליף את המפעיל ממנו הוא צורך שירותיו והיא מהווה הפרה של הוראות החוק. את תשובת החברות כאמור - נדע רק בעוד שבועיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully