וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שלמה מעוז דורש מאקסלנס 3 מיליון שקל דמי פרישה

אסא ששון

1.2.2012 / 8:09

לאחר שפוטר מחברת אקסלנס נשואה בעקבות התבטאויותיו דורש הכלכלן שלמה מעוז מהחברה תשלום של 3 מיליון שקל כדמי פרישה. החברה סירבה להתייחס

שלמה מעוז, הכלכלן הראשי לשעבר של אקסלנס, העלה דרישת תשלום של כ-3 מיליון שקל על מנת לסיים את ההתקשרות בינו לחברה, כך נודע ל-TheMarker.

לפני כשלושה שבועות פוטר מעוז מהחברה לאחר שהתבטא בזמן הרצאה במכללת ספיר כי בנק לאומי הוא בנק של לבנים. התבטאות זו הייתה האחרונה בהתבטאויות שנויות במחלוקת של הכלכלן שעוררה את זעמה של החברה. כבר באוקטובר 2010 הוזהר מעוז כי התבטאויות שכאלה אינן לרוחה של החברה וכי אם הוא ימשיך בהם הוא עשוי לסיים את תפקידו בחברה.

מקורבים לחברה אמרו כי באקסלנס רצו לתת לו לצאת מזה בצורה מכובדת והוא ניצל את המצב. בניסיון להרויח על חשבון החברה מיליוני שקלים. כל מה ששמעו מהצד של מעוז זה כסף ולזה הם לא יכלו להסכים.

אקסלנס אמרה בתגובה:"עמדתנו לגבי אמירותיו החמורות של מעוז פורסמה בצורה החד משמעית והברורה ביותר. באשר להליך עצמו, מתוך ניסיון לשמור על כבודו ופרטיותו של מעוז אנו מנועים מלהתייחס".

בתפקידו ככלכלן הראשי של אקסלנס, השתכר מעוז על פי הערכות כמיליון שקל בשנה, כשהוא עובד בחברה במה שמוגדר משרה שאינה מלאה. מעוז, אגב, מכהן באקסלנס בתפקיד נוסף: דירקטור בחברת קרנות הנאמנות.

בחברת הכשרת הישוב, העוסקת בתחום הנדל"ן, הבנייה והאנרגיה - ומחזיקה בין השאר בעיתון "מעריב" - משמש מעוז כיו"ר הדירקטוריון. ההערכה היא ששכרו בחברה מסתכם ב-360 אלף שקל בשנה, וב-2008 אושר לו תשלום מיוחד של 300 אלף שקל בשל תרומה חריגה לדירקטוריון.

בסנו ואפקון מכהן מעוז כדירקטור חיצוני, וההערכה היא שהוא משתכר בכל אחת מהן כ-100 אלף שקל בשנה. בנוסף משמש מעוז כדירקטור בדיסקונט חיתום והנפקות, בדפנה קופות גמל, בתרכובות ברום, בצים, ברותם אמפרט בנגב ועוד. הוא גם מכהן כדירקטור בשתי חברות הנושאות את שמו: שלמה מעוז השקעות אירופה ושלמה מעוז השקעות תל אביב.

דירקטור או דירקטור חיצוני נהנה מתשלום המכונה גמול. הגמול ניתן עבור השתתפות בישיבות, גמול שנתי וגמול בגין קבלת החלטות בכתב. הסכום מחושב בהתאם לגודל החברה. הגמול השנתי נע בין עשרות אלפי שקלים למאות אלפי שקלים.כל התפקידים מבטיחים כי מעוז ימשיך להיות עסוק מאוד: כך למשל, בדו"ח הדירקטוריון ל-2010 של דפנה קופות גמל, שגם בה מכהן מעוז כדירקטור, מופיע כי מעוז השתתף ב-28 ישיבות השקעות וביקורת. באותו הדו"ח מופיע תחת סעיף התעסקות עיקרית נוספת: "מרצה בתחום כלכלי פיננסי". עם שפע תפקידים ובלי תפקיד "הפרנזטור" של אקסלנס נשואה, נראה כי למעוז ייוותר עתה זמן רב עוד יותר להתרכז בהופעות בפני קהל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully