לקראת שביתה: עיני ושטייניץ נפגשו - ללא תוצאות

בניסיון למנוע את השבתת המשק מחר נפגשו שר האוצר יובל שטייניץ ויו"ר ההסתדרות עופר עיני על מנת להגיע להסכמות - אך ללא הצלחה. השניים ייפגשו בשנית הערב

ענת שלו וטל שלו

הפגישה בין שר האוצר יובל שטייניץ ליו"ר ההסתדרות עופר עיני בניסיון נוסף למנוע את השבתת המשק מחר הסתיימה היום (שלישי) ללא תוצאות. הצדדים מסרו כי המגעים יימשכו ובשעה 21:00 תיערך פגישה נוספת בין השניים.

אמש, כינס עיני מסיבת עיתונאים ופירט לגבי הגופים שישבתו. השביתה, לדבריו, תהיה גורפת, ותכלול את הרשויות המקומיות, את משרדי הממשלה, את הרכבת, את בתי המשפט, את הבנקים ועוד. בנאום שנשא בפני חברי ההסתדרות בתל אביב, קרא עיני לראש הממשלה ולשר האוצר לבוא ולהיכנס לאלתר למשא ומתן "בדרג הכי גבוה, ולעבוד מעכשיו עד יום רביעי בבוקר במטרה לייצר פתרון". לדבריו, שביתה היא לא מטרה, אלא "הדרך שלנו לייצר פתרונות". אנחנו יודעים שלא נפתור את כל הבעיה, אבל האחריות היא אצלכם לא פחות מאשר אצלנו - ויפה שעה אחת קודם". מחר ייפגשו עיני ושר האוצר יובל שטייניץ בלשכתו של שר האוצר בירושלים בניסיון להגיע להסכם שיימנע את השביתה.

"הדבר האחרון שהייתי רוצה זה שביתה כללית במשק", הבהיר עיני. "שביתה כללית במשק זה לא דבר שעושה טוב עם המשק ועם האזרחים. אני רוצה לפנות פה לציבור האזרחים: נושא עובדי הקבלן, העובדים בלי הזכויות, הוא נושא של כולם. הוא הילדים שלנו, הנכדים שלנו, הוא הדור הבא. גם אם השביתה כואבת - תתאזרו בסבלנות ותאמינו, עשיתי הכל כדי לא להגיע לשביתה ואעשה הכל עד ליום השביתה כדי לייצר הסכם עקרונות. אם אנחנו רוצים לעשות חברה צודקת יותר, אין דבר יותר מהותי וחשוב מהדבר הזה".

בתוך כך הנחתה נציבות שירות המדינה את הנהלות משרדי הממשלה להודיע לוועדי העובדים כי המשרדים יהיו מחר פתוחים וכי אין למנוע כניסה לעבודה מעובדים שמבקשים לעבוד. במכתב ששיגר היום נציב שירות המדינה,משה דיין, לכל מנהלי המשרדים ויחידות הסמך הודגש כי "פעולות אקטיביות הפוגעות בתפקודו התקין של גוף כלשהו, ובכלל זה פעולות המונעות מעובדים אחרים לבצע עבודתם כסדרה, לרבות הפסקת פעילות מרכזיית טלפונים, פגיעה בפעולות רשת המחשבים, ניתוק זרם החשמל וכו', אינן מהוות פעילות לגיטימית למימוש זכות השביתה, ועל כן לא תיזכנה להגנה המוקנית לזכות זו". בהנחיות הודגש עוד כי לא ישולם שכר עבור ימי השביתה.

עוד בנושא:

ברביעי: נתב"ג יושבת לזמן קצר, בתי הספר - כסדרם
איגוד לשכות המסחר יעתור לבג"ץ נגד השבתת המשק
נתניהו עשוי להתערב במגעים למניעת שביתה ביום רביעי

(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully