וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מט"ח: הדולר גולש ל-4.795 שקלים

ליאור כגן

8.7.2002 / 11:28

אתמול ירד הדולר לרמה של 4.785 שקלים במסגרת האופציות; במליאת הכנסת תעלה הרפורמה במס לקריאה ראשונה; ועדת החוקה של תדון בדחיית ההצעה להגבלת החקיקה הפרטית

יום המסחר בשוק המט"ח נפתח כאשר הדולר נסחר ברמה של 4.803 שקלים. בשעה זו מתחזק השקל, והדולר נסחר ברמה של 4.796 שקלים - ירידה של 0.24% לעומת השער היציג שנקבע ביום שישי. רמה זו גבוהה בכ-0.25%, או בכאגורה, מהרמה אותה שיקפו אתמול האופציות הדולריות בבורסה - 4.785 שקלים.

העלייה בדולר יחסית למסחר אתמול באופציות מתבצעת כמה שעות לפני העלאת הרפורמה במס לקריאה ראשונה בכנסת. באוצר מעריכים כי צפוי רוב לרפורמה. כזכור, ועדת רבינוביץ' המליצה להפחית את שיעור המס על האפיק המט"חי ולמסות את האפיק השקלי, כך שאטרקטיוויות ההשקעה בדולר עולה.

בחדרי העסקות מדווחים כי המסחר רגוע ודליל, כאשר רובו מתנהל בשעה זו בין הבנקים המקומיים. הסוחרים מעריכים כי לא צפוי פיחות חד או ייסוף חד בתקופה הקרובה, כך שללא התפתחויות מיוחדות ייסחר הדולר סביב רמה של 4.8 שקלים.

היום צפויה ועדת החוקה של הכנסת לדון בהצעת החוק להגבלת החקיקה הפרטית. בשוק המט"ח מעריכים כי תוצאות ההצבעה לא ישפיעו על המסחר בדולר במידה שההצעה תעבור בועדת החוקה, זאת משום שלהצעה צפויים עוד קשיים בהצבעה שנייה ושלישית. "אם ועדת החוקה תדחה את ההצעה, הדולר עשוי להתחזק", אומר אחד הסוחרים.

בשוק המט"ח עוקבים בימים אלו אחר ההתפתחויות בתחום הכלכלי, כאשר ההרגשה היא שהנגיד "קנה" פסק זמן בהעלאת הריבית האחרונה. "כעת חייבים לטפל בבעיית התקציב", אומר אחד הסוחרים. לדבריו, הריבית הגבוהה לא תתמוך בשקל בכל מצב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully