וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבורסה: המעו"ף יורד בכ-1%

8.7.2002 / 11:34

מניית בנק דיסקונט עולה בכ-3% במחזור השני בגודלו; מניית בנק הפועלים מאבדת כ-1% מערכה - הערכות בשוק הן כי ישנו גוף שמממש מניות הבנק; טבע יורדת בכ-1.8% למרות פתיחה חיובית

יום המסחר בתל אביב מתאפיין בירידות שערים, לאחר העליות בשיעור של 1.4% שרשם מדד המעו"ף אתמול, ולקראת פתיחת שבוע המסחר בארה"ב. אי ההסכמות בין שר הביטחון לבין שר האוצר בפגישתם אתמול בנוגע לסעיף תקציב הביטחון תורמות אף הן לאי הוודאות בשוק ולהתחזקות מגמת הירידות. בנוסף יורדות בורסות אירופה בשיעור של כ-0.5%-1%.

כלכלני הבנק הבינלאומי ציינו כי בעקבות ירידות השערים בבורסה המקומית לאחרונה - רבות ממניות "מרכז השוק" נסחרות במחירים נמוכים - כדאי לבחון הגדלה סלקטיווית של המרכיב המנייתי בתיק ההשקעות.

מדד המעו"ף יורד בכ-1% לרמה של 360 נקודות, מדד ת"א 100 יורד בכ-0.9% לרמה של 350 נקודות ומדד התל-טק 15 יורד בכ-0.9%. מחזור המסחר מסתכם בכ-30 מיליון שקל.

מניית בנק הפועלים יורדת בכ-1% לאחר שאתמול סיימה את יום המסחר ללא שינוי, למרות העליות במדדים המובילים בבורסה. ההערכות בשוק ההון הן כי ישנו גוף שמממש מניות של בנק הפועלים לאחר שאלו רשמו עליות שערים בימים האחרונים. מניית בנק לאומי יורדת בכ-0.6% ומניית בנק דיסקונט , שירדה בפתיחה, עברה לעליות של 2.9% במחזור של 1.3 מיליון שקל.

מניית בזק יורדת בכ-1.2%. אתמול החליט דירקטוריון בזק שלא להביע עמדה לגבי משיכת מכתב ההתחייבות של קבוצת שמרוק. לפי המכתב, התחייבה שמרוק שלא להשתתף בגרעין השליטה בבזק, אך בחודש האחרון התעוררה יוזמה מצד הקבוצה ומצד המיליארדר חיים סבן להצטרף כקבוצה שישית למכרז לרכישת גרעין השליטה בבזק. הרעיון זכה לעידוד מצד ראש הממשלה ומשרד התקשורת, המעוניינים בהשלמת מכירת גרעין השליטה עוד השנה.

מניות קבוצת אי.די.בי רושמות אף הן ירידות שערים: מניית דסק"ש יורדת בכ-0.9%, כמו גם מניית אי.די.בי אחזקות שיורדת בשיעור דומה. מניית אי.די.בי פיתוח יורדת בכ-1.2% ומניית כלל תעשיות מאבדת כ-1.6% מערכה.

מניית ליפמן עולה בכ-0.3% לאחר שאתמול עלתה בכ-2.5% על רקע המלצת "קנייה" שהעניק למניה בית ההשקעות אי.בי.איי. מחיר היעד שהוענק למניה עמד על 87 שקל - גבוה ממחיר השוק בכ-26%. באי.בי. איי ציינו כי ליפמן היא אחת מהחברות הבודדות בתחום הפתרונות לתשלומים אלקטרוניים המדווחת על רווחים מהותיים, בעוד מתחרותיה מדווחות על רווחים שולים וכן כי נתח השוק של החברה הולך וגדל.

בשוק איגרות החוב נרשמות ירידות שערים באיגרות השקליות. איגרות החוב השקליות בריבית משתנה מסוג גילון יורדות בשיעורים של 0.1%-0.3%. איגרות החוב השקליות בריבית קבועה מסוג שחר רושמות ירידות חדות יותר - בשיעור של 0.4%. השחר לתקופה של 9 שנים רושם ירידות של 0.1% ומגלם תשואה של 9.8%. השחר ל-7 שנים רושם אף הוא ירידות שערים שמסתכמות כאמור בכ-0.4%. המק"מים רושמים עליות שערים של 0.1%-0.2% והמק"מ לשנה נסחר בתשואה של כ-9%.

מניית טבע יורדת בכ-1.8% למרות שפתחה עם פער חיובי של 0.6%. ההערכות הן כי השערוריה שהתגלתה בחברת התרופות מרק בארה"ב משפיעה בעקיפין על המניה.

מניית שדות מו"פ ממשיכה להתחזק. לאחר שעלתה אתמול בכ-12%, היא מוסיפה כ-5.6% לערכה. אתמול פורסם לראשונה ב-TheMarker כי החברה, המחזיקה בשליטה בחברת הניהול של הקרן, מנהלת מגעים מתקדמים למכירת השליטה בחברת הניהול.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully