וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: מניית דיסקונט זינקה בכ-4.6% בשל המגעים למכירת דיסקונט ניו יורק

אלי דניאל

8.7.2002 / 17:02

המעו"ף איבד כ-0.5%; פועלים ירדה ב-1.2%; טבע נסוגה בכ-0.8% על רקע שערוריית מרק

מגמת מסחר שלילית איפיינה היום את המסחר בתל אביב, וזאת לאחר העליות הנאות שנרשמו בימי המסחר הקודמים. היעדר ההסכמות בין שר הביטחון לבין שר האוצר בפגישתם אתמול בנוגע לקיצוץ בתקציב משרד הביטחון והמגמה השלילית בבורסות אירופה תרמו גם הן לחוסר הוודאות בשוק ולהתחזקות הירידות.

וכך, מדד המעו"ף סיים את היום בירידה של כ-0.5% לרמה של 363 נקודות, מדד ת"א 100 השיל כ-0.4% לרמה של 352.3 נקודות ומדד התל-טק 15 איבד כ-0.4% לרמה של 197.4 נקודות. מחזור המסחר הסתכם בכ-174 מיליון שקל.

מניית טבע איבדה היום כ-0.8% תוך שהיא מרכזת את המחזור הגבוה בבורסה - 72.7 מיליון שקל. נראה, כי המשקיעים בשוק סברו כי השערורייה שהתגלתה בחברת התרופות Merck עלולה להשפיע בעקיפין גם על החברה, אם כי בבית ההשקעות אי.בי.אי מיהרו להרגיע. כך, האנליסטית אלה אלקלעי התייחסה לפרשה זו ומסרה ל-TheMarker כי "אין כל קשר בין האירועים במרק והאפשרות שנמצא אי סדרים במדיניות החשבונאית של טבע".

מניית בנק הפועלים ירדה בכ-1.2% לאחר שאתמול היא סיימה את המסחר ללא שינוי בשערה וזאת למרות העליות שנרשמו בבורסה. ההערכות בקרב הפעילים בשוק ההון הן כי ישנו גוף המממש מניות של הבנק לאחר שאלה רשמו במהלך השבועיים האחרונים עלייה של כ-8%. מניית בנק לאומי השילה כ-0.8% ומניית בנק דיסקונט , אשר ירדה בפתיחת המסחר, סיימה בעלייה של 4.6% במחזור של 5.2 מיליון שקל. עלייה זו מוסברת במגעים שמנהל הבנק למכירת אחזקותיו בבנק דיסקונט ניו יורק לבנק הפועלים. בהקשר זה ניתן לציין כי בנק הפועלים אישר כי הוא מנהל מגעים ראשוניים לרכישת פעילות בנק דיסקונט בארה"ב.

מניית בזק איבדה כ-1%. אתמול החליט דירקטוריון בזק שלא להביע עמדה לגבי משיכת מכתב ההתחייבות של קבוצת שמרוק. לפי המכתב, התחייבה שמרוק שלא להשתתף בגרעין השליטה בבזק, אך בחודש האחרון התעוררה יוזמה מצד הקבוצה ומצד המיליארדר חיים סבן להצטרף כקבוצה שישית למכרז לרכישת גרעין השליטה בבזק. הרעיון זכה לעידוד מצד ראש הממשלה ומשרד התקשורת, המעוניינים בהשלמת מכירת גרעין השליטה עוד השנה.

במניות החברות הנמנות על קבוצת אי.די.בי נרשמה מגמה מעורבת עם נטייה לעליות כאשר מניית דיסקונט השקעות טיפסה ב-0.8%, אי.די.בי אחזקות הוסיפה 1.4%, בעוד שמניית אי.די.בי פיתוח נעה מטה ב-0.1% ומניית כלל תעשיות איבדה כ-0.9% מערכה.

מניית ליפמן עלתה בכ-0.1% במחזור של כ-1.2 מיליון שקל. וזאת, לאחר שאתמול היא טיפסה בכ-2.5% בעקבות המלצת "קנייה" שהעניק למניה בית ההשקעות אי.בי.אי. מחיר היעד שהוענק למניה עמד על 87 שקל - גבוה ממחיר השוק בכ-26%. באי.בי.אי ציינו כי ליפמן היא אחת מהחברות הבודדות בתחום הפתרונות לתשלומים אלקטרוניים המדווחת על רווחים מהותיים, בעוד מתחרותיה מדווחות על רווחים שוליים, וכן כי נתח השוק של החברה הולך וגדל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully