וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השקל מפגין עוצמה - שערו היציג של הדולר ירד ל-4.753 שקלים

ליאור כגן

9.7.2002 / 18:18

בשוק המט"ח מציינים כי ביצוע קיצוץ של 9 מיליארד שקל בתקציב והגבלת החקיקה הפרטית הם צעדים שיתמכו בשקל


יום המסחר בשוק המט"ח נפתח בהתחזקות השקל. עם פתיחת המסחר, ירד שערו של הדולר לרמה של 4.771 שקלים, אך בהמשך התחזקה המגמה. שערו היציג של הדולר נקבע על 4.753 שקלים - כ-0.75% פחות מהשער היציג שנקבע אתמול על 4.788 שקלים. התחזקות השקל החלה כבר אתמול לאחר קביעת השער היציג, כשהדולר ירד ל-4.782 שקלים.

הסוחרים בשוק המט"ח מציינים כי המסחר בשקל-דולר בימים האחרונים מתבצע באווירה רגועה ושקטה - דבר הבא לידי ביטוי במסחר בטווח מצומצם בדולר. בחדרי העסקות מציינים כי הזרים מכרו אתמול דולרים, מרמה של 4.8 שקלים עד לרמה של 4.78 שקלים. להערכתם, רמת התנגדות לדולר קיימת ב-4.75 שקלים.

הפעילים בשוק המט"ח מסבירים את היציבות בשקל בצעדים שמבצעת הממשלה על מנת לייצב את המשק והשווקים הפיננסיים. הם רואים בחיוב את כוונת הממשלה לקצץ 9 מיליארד שקל בתקציב, כולל קיצוץ בתקציב הביטחון, ואת ההתקדמות בהעברת החוק להגבלת החקיקה הפרטית בכנסת. גם העברת הרפורמה במס בקריאה ראשונה מצביעה על כוחה של הממשלה.

אולם, מניסיון העבר, הפעילים בשוק המט"ח ממתינים לביצוע הסופי של מהלכים אלו. הם זוכרים היטב כי החוק להגבלת החקיקה הפרטית עבר כבר שלבי חקיקה מתקדמים לפני כארבעה חודשים, אך נפל בקריאה שלישית בכנסת, והם גם זוכרים "קיצוץ" גדול של 13 מיליארד שקל בתקציב, שרובו נשען על הגדלת שיעור המס ויעד הגירעון הממשלתי. כמו כן, הם זוכרים רפורמות במס שיצרו רק הדים רבים בתקשורת ולא הצליחו להגיע לידי יישום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully