וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

47% מהנשים היהודיות מנהלות חשבון בנק עצמאי

עינב בן יהודה

9.7.2002 / 11:52

מסקר שערך מכון ברנדמן עולה כי ל-89% מהנשים היהודיות חשבון בנק לעומת 60% מן הנשים הערביות בישראל

89% מן הנשים היהודיות מנהלות חשבון בנק, בין אם חשבון משותף עם בן-זוגן ובין אם חשבון משל עצמן, לעומת 60% מן הנשים הערביות בישראל. נתונים אלה עולים מסקר שערך מכון ברנדמן למחקר וייעוץ בשיווק. עוד עולה מן הסקר כי 47% מן הנשים היהודיות מנהלות חשבון עצמאי משלהן, שאינו משותף לבן הזוג, לעומת 34% מן הנשים הערביות המנהלות חשבון עצמאי.

הסקר נערך בטלפון ממרכז התקשרות של מכון ברנדמן בקרב מדגם ארצי של 552 נשים יהודיות וערביות.

שיעור החשבונות הפרטיים של האישה בלבד גבוה בקרב נשים לא נשואות ושיעור החשבונות המשותפים רווח בעיקר בין נשים בגילים 49-25. "בעוד שבאוכלוסיה הערבית שכיחים יותר חשבונות אישיים של האישה בקרב נשים בעלות השכלה והכנסה גבוהות, הרי שבאוכלוסיה היהודית התמונה היא הפוכה", אומרת רות ברנדמן, מנכ"ל מכון ברנדמן, "החשבונות הפרטיים של האישה מייצגים דווקא נשים בעלות רמת הכנסה והשכלה נמוכות".

ברנדמן מוסיפה: "ניהול חשבון בנק הוא נורמה מקובלת באוכלוסיה היהודית, אולם חשבון נפרד של האישה באוכלוסיה זו אינו מהווה סממן להצלחה כלכלית אישית, אלא ביטוי למעמדה המשפחתי בהיותה לא נשואה וסובלת באופן כללי מרמת הכנסה נמוכה יותר בהשוואה לנשואות. לעומת זאת, באוכלוסיה הערבית, ניהול חשבון בנק אינו נתפש עדיין כנורמה בקרב נשים ולכן למחציתן אין חשבון בנק אישי או משותף. שלא כבאוכלוסיה היהודית, חשבון בנק אישי של האישה הערבית הוא סממן להצלחתה החברתית והכלכלית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully