וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים מנהל מגעים עם בנק אמריקאי נוסף

ליאור כגן

9.7.2002 / 12:08

זאת, למקרה למקרה שעסקת רכישת דיסקונט ניו יורק לא תצא לפועל

בנק הפועלים מנהל מגעים לרכישת בנק אמריקאי, במקביל לבדיקות הראשוניות שהוא מבצע מול בנק דיסקונט לרכישת דיסקונט ניו יורק, כך נודע ל-TheMarker.

שלמה נחמה, יו"ר בנק הפועלים, הבהיר לאריה מינטקביץ', יו"ר בנק דיסקונט, כי הבנק בוחן אופציות נוספות מלבד רכישת דיסקונט ניו יורק. בנק הפועלים לא שכר בנק השקעות לצורך ביצוע עסקת הרכישה, אך הוא נעזר במספר בנקאי השקעות. הבנק ישתמש ברואה החשבון שלו, גד סומך, לצורך סגירת העסקה.

השווי עליו מדברים הצדדים בעסקה הוא כ-800 מיליון דולר לדיסקונט ניו יורק, זאת לאחר שהנהלת בנק הפועלים מצאה שעסקות דומות שהתבצעו בשנתיים האחרונות התבצעו לפי מכפיל של 1.4-2 על ההון העצמי. בנק הפועלים נמצא כיום בעמדת מיקוח טובה, זאת עקב הלחץ בו נתון בנק דיסקונט בימים אלו, שמעוניין לשפר את יחס הלימות ההון שלו כמעט בכל מחיר. בבנק הפועלים שוקלים לממן את עסקת הרכישה על ידי הנפקת זכויות, ובוחנים גם אפשרות להנפיק אג"ח בחו"ל.

הנהלת בנק הפועלים מתכננת רה ארגון בפעילות הבנק בארה"ב. הכוונה היא למזג את בנק סיגנצ'ר עם פועלים ניו יורק ודיסקונט ניו יורק לבנק אחד. בעלי המניות האמריקאים בבנק מעניקים גיבוי מלא הן לתוכנית הרכישה של דיסקונט ניו יורק, והן למיזוג בנק סיגנצ'ר עם פועלים ניו יורק ודיסקונט ניו יורק לבנק אחד. הגיבוי המלא יבוא לידי גם ביטוי במידה שבנק הפועלים יגייס הון על ידי הנפקת זכויות לבעלי המניות.

בנק הפועלים מתכנן במהלך זה של רכישת בנק בחו"ל, לפזר את הסיכון הגיאוגרפי, זאת על ידי הקטנת התלות של הבנק במשק הישראלי. הכוונה היא להגדיל את נתח הפעילות של הבנק בחו"ל, מ-15% כיום ל-40% בעתיד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully