וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית הדין אישר את ההסדר הכובל בין חברת החשמל לאו.פי.סי מקבוצת האחים עופר להקמת תחנת הכוח ברמת חובב

TheMarker

9.7.2002 / 12:31

בית הדין קיבל את המלצת הממונה, עו"ד דרור שטרום, להטיל מגבלות על ההתקשרות אשר יבטיחו את יכולתו של היצרן הפרטי להתקשר במקביל עם צרכני חשמל אחריםבית הדין להגבלים עסקיים אישר בתנאים את ההסדר הכובל בין חברת החשמל לבין או.פי.סי רמת חובב בע"מ (מקבוצת האחים עופר), להקמת תחנת הכוח ברמת חובב.

בית הדין קיבל את המלצת הממונה, עו"ד דרור שטרום, להטיל מגבלות על ההתקשרות בין חברת החשמל לבין או.פי.סי לעניין הקמת תחנת הכוח והפעלתה, אשר יבטיחו את יכולתו של היצרן הפרטי להתקשר במקביל עם צרכני חשמל אחרים. האישור נעשה בתנאים שגובשו במגעים בין ב"כ הממונה בהליך, עו"ד בועז גולן, לבין הצדדים להסדר הכובל.התנאים שאישר בית הדין עוסקים בשני עניינים מרכזיים: העניין האחד, ביטול הוראה בהסכם בדבר חלוקת לקוחות, לפיה נמנע מלקוחות של או.פי.סי להיות בה בעת לקוחות של חברת החשמל.הממונה טען כי הוראה כזו עלולה לפגוע קשה במוכנות הצרכנים להתקשר עם או.פי.סי. לצד ביטול ההוראה, קבע בית הדין כי חברת החשמל חייבת לספק חשמל ללקוחות של או.פי.סי בזמנים ובכמויות שיבקשו הלקוחות; העניין השני, הגבלת השימוש שתעשה חברת החשמל במידע הנוגע לתנאים בהם רוכשת או.פי.סי. גז טבעי, והגבלת זהות הגופים בחברת החשמל אשר יהיו חשופים למידע זה.פסק הדין חותם את מעורבות בית הדין בעניין הקמת תחנת הכוח ברמת חובב, לאחר שבהליך קודם פסל את הוראת הבלעדיות שהיתה בהסכם, לפיה או.פי.סי תמכור את כל החשמל המיוצר בתחנת הכוח לחברת החשמל. אישור ההסדר נעשה לאחר שהוכנס תיקון להסכם, לפיו לאו.פי.סי ניתנת האפשרות למכור חשמל גם ללקוחות אחרים, שאינם חברת החשמל.תחנת הכוח ברמת חובב צפויה להיות היצרן הפרטי הראשון המשמעותי שייכנס לתחרות מול חברת החשמל. או.פי.סי. תוכל להפנות את כושר הייצור של התחנה (370 מגה ואט) לתחרות בחברת החשמל. בכך נעשה צעד משמעותי בכיוון הרפורמה שהתווה חוק משק החשמל.

יצויין כי כעת קיים מכרז ליצרן פרטי נוסף של חשמל במישור רותם. העקרונות שנקבעו בפסק הדין של בית הדין להגבלים עסקיים יחולו גם על היצרן הפרטי שייבחר במכרז זה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully