וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ציון קינן יוכל להמשיך בתפקיד מנכ"ל פועלים

סיון איזסקו

4.3.2012 / 13:24

אחרי שפרקליטות המדינה החליטה בינואר לסגור את תיק החקירה נגד ציון קינן בגין פרשת ההלוואה של דני דנקנר, הודיע המפקח על הבנקים כי לקינן תירשם הערה בלבד

המפקח על הבנקים דודו זקן החליט לסיים את פרשת מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן בהערה בלבד. בכך למעשה נסגרה באופן פורמלי פרשת הסיוע שהעניק קינן לדני דנקנר בקבלת הלוואה מהבנק בשנת 2008.

ב-17 בינואר הודיעה פרקליטות המדינה כי החליטה לסגור את תיק החקירה נגד קינן בשל היעדר ראיות מספיקות. בנק ישראל מסר הבוקר כי "לאחר שבחן את ממצאי החקירה ואת עמדת הפרקליטות ולאחר ששקל את מכלול הגורמים הרלוונטיים, החליט המפקח על הבנקים שאין מקום לשינוי עמדתו ביחס למינויו וכהונתו של קינן כמנהל הכללי של בנק הפועלים".

עוד נמסר מבנק ישראל כי "המפקח מצא שחלו פגמים בתהליך אישור בקשת האשראי של דני דנקנר, אשר כיהן באותה עת כיו"ר הדירקטוריון של בנק הפועלים, וכי מר קינן, כראש החטיבה העסקית של הבנק דאז וכגורם הבכיר שהביא את הבקשה בפני ועדת בעלי עניין של הדירקטוריון, נושא באחריות לגביהם. על רקע זה החליט המפקח להעיר ל קינן".

"בנק ישראל מייחס חשיבות גדולה להתנהלותם של עובדי מערכת הבנקאות, ובמיוחד של אלה העומדים בראשה, וסבור כי התנהלות זו צריכה להיעשות ולהיראות", נכתב בהודעת הבנק. "כבר באוקטובר 2010 נדרש הבנק לטפל בפגמים שהתגלו ולעדכן את הנהלים, כך שישקפו ניהול נכון יותר של אישור ומתן אשראי לאנשים קשורים - והבנק עשה כן. בנוסף, בוחן המפקח הוצאת הוראה שתגביל חברי דירקטוריון ונושאי משרה בכירים אחרים בתאגיד בנקאי מלקבל אשראי מהתאגיד הבנקאי בו הם מכהנים".

מבנק הפועלים נמסר בתגובה כי "הודעת המפקח מסיימת נושא זה. הבנק ימשיך, כמובן, להקפיד על כל הוראות המפקח על הבנקים וימשיך לקדם את עסקיו, בהתאם לתכניותיו האסטרטגיות ובהובלת היו"ר מר יאיר סרוסי והמנכ"ל מר ציון קינן".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully