וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אהרון פוגל: שיעור האבטלה בישראל - 25%

ליאור כגן

10.7.2002 / 10:48

יו"ר חברת הביטוח מגדל ולשעבר מנכ"ל האוצר: "אם חברה עסקית היתה עובדת במתכונת שבה עובדת המדינה - היא מזמן היתה פושטת את הרגל"

"אם חברה עסקית היתה עובדת במתכונת שבה עובדת מדינת ישראל - היא מזמן היתה פושטת את הרגל", כך אומר אהרון פוגל, יו"ר חברת הביטוח מגדל ולשעבר מנכ"ל האוצר. "לא ייתכן שממשלה מקבלת החלטות ואחר כך חברים בה יוצאים ותוקפים אותה".

פוגל, שדיבר בכנס בנושא המשק הישראלי בעקבות ועדת רבינוביץ, אמר כי שיעור האבטלה בישראל כיום הוא 25% - "רחוק מאוד מהמספרים שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה". לדבריו, שיעור המס האמיתי הוא 75%, שכן מבחינת הציבור גם המע"מ הוא מס. "זה אומר שב-2008 המס יירד לכ-60%, דבר שנוגד את הטבע ומחייב טיפול מיידי", אמר פוגל.

לדבריו, הרפורמה של ועדת רבינוביץ היא רפורמה טובה אבל את הפחתת נטל המס צריך ליישם מיידית
גם אם הגירעון יגדל.

בהתייחסו לקיצוץ בתקציב הביטחון אמר פוגל: "העוצמה הבטחונית יכולה לגדול גם כשתקציב הביטחון יורד. מאחורי מערכת הביטחון יש מעכת כוח אדם אדירה שצריכה להתנהג כמו הסקטור העסקי. לא כל מה שמסתתר מאחורי הביטוי 'ביטחון' הוא ביטחון".

"אם הייתי שר אוצר לדקה הייתי אומר לכולם: תפסיקו לדבר על הפחתות שכר ועל הצטמקות ותפסיקו להוריד מחירים אחד לשני. התנהגות זו יוצרת סחרור לפי מטה", אמר פוגל.

לדבריו, היציבות שהמדיניות המוניטרית היסבה בעבר היתה מלאכותית בלבד והיא פגעה בייצור ובצמיחה. "במצב של גלובליזציה - למדיניות מוניטרית יש יכולת לעשות נזקים בלבד", אמר פוגל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully