וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סלקום מקדימה את פרטנר: משיקה את רשת ה-GPRS

ערן גבאי

10.7.2002 / 12:57

צופה חיבור של לפחות כ-30 אלף מנויים בחודש בממוצע; תתמקד במגזר העסקי ובצעירים

"עד סוף השנה נחבר כמה מאות אלפי לקוחות לרשת ה-GPRS החדשה", כך אמר היום יעקב פרי, נשיא חברת הסלולר הגדולה סלקום, במסיבת עיתונאים שערכה החברה לרגל השקת רשת ה-GPRS החדשה שלה.

כיום מחוברים לרשת ה-GPRS של סלקום קרוב ל-30 אלף מנויים, וההערכה שנשמעה היום מפי בכירי החברה היא לחיבור של לפחות כ-30 אלף מנויים בממוצע בחודש לרשת החדשה, עד סוף השנה.

הרשת תושק בשלבים, כשהמאמץ יתמקד תחילה בשיווק במגזר העסקי, ורק בשלב שני תפנה החברה את עיקר מאמציה לכיוונו של המגזר הפרטי. הרשת החדשה תאפשר את חיבור המנויים לשירותי אינטרנט, אינטראנט ו-WAP, ולקראת סוף השנה, מעריכים בסלקום, תאפשר החברה גם שירותי וידיאו, JAVA ו-MMS (שירותי מולטי מדיה).

החברה סימנה לעצמה את שני קהלי היעד העקריים להחדרת שירותי הרשת החדשה: המגזר העסקי והצעירים, כשהמאמץ השיווקי יתרכז בנקודות המכירה. בחברה מתכוונים לפנות אל כל לקוחות החברה ולהציע להם להצטרף לרשת, אך ההערכה היא שתוספת התשלום שתהיה כרוכה בכך תבדל את המנויים בין שתי הרשתות שמפעילה החברה - ה-GSM וה-TDMA. החברה לא תעלה קמפיין השקה לרשת.

בסלקום הגיעו למסקנה שאין טעם בהמשך עיכוב השקת רשת ה-GPRS. הנהלת החברה מאמינה שההשקה המוקדמת תאפשר לה להתקדם בחינוך השוק ובהכשרת הלקוחות למעבר עתידי גם לשירותי הווידיאו, המולטימדיה ולמכשירי ה-JAVA.

פרי ציין כי "לקוח צריך להחזיק את הטלפון הסלולרי שמתאים לצרכיו" וכי "לא צריכה להיות היסטריה מהשקת הרשת החדשה".

החברה משיקה את הרשת עם 7 מכשירי סלולר מדגמי סימנס, נוקיה ומוטורולה, כששניים מדגמי מכשירי הסימנס נחשבים למכשירי הדגל בהשקת הרשת בחודשיה הראשונים עד לכניסת מכשירי ה-T-68 של אריקסון וה-7650 של נוקיה.

עד ה-1 בספטמבר יתאפשר השימוש ברשת החדשה חינם, כחלק מהחדרתה, אך מספטמבר תגבה סלקום תשלום בגין השימוש ברשת ובשירותיה בתמחור מבודל התואם את שימושי הלקוח.

המשנה לנשיא סלקום, אורן מוסט, ציין כי התמחור יהיה ב-3 קבוצות עיקריות: תעריף WAP; תעריף לגישה לאינטרנט ולאינטראנט; ותעריף לשירותים עסקיים.

הרשת החדשה תתמוך בקצבי שידור של כ-54 קילו ביט בשנייה. החברה כבר פרסה כ-1,300 אנטנות, ולטענתה, היקף פריסה שכזה אינו מגביל את טיב הקליטה ברשת.

החברה הודיעה היום כי כבר החלה בניסויים להעברת מבזקי וידיאו ברשת, והעריכה כי תוכל לשווק את השירות בעתיד הקרוב.

סלקום רואה בהשקת דור הביניים - ה-GPRS - מבחן להצלחת החדרת שירותי הדור השלישי בעתיד. פרי חזר וציין במסיבת העיתונאים על כוונת החברה לבצע ניסוי עוד השנה לרשת ה-UMTS (דור 3), למרות הערכה כי ששירותי דור 3 לא יינתנו בארץ לפני שנת 2004.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully