פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אפל שוכרת 3,000 מ"ר בפארק מת"מ בחיפה

   המרכז החדש של החברה בישראל יעסוק בפיתוח שבבים. הוא יחל לעבוד כבר בחודש מאי, וישמש 250 עובדים. המרכז יתווסף למשרדי אנוביט בהרצליה, שנרכשה על ידי אפל בינואר האחרון

   חברת אפל תחתום בשבועיים הקרובים על הסכם שכירות לשטח של כ-3,000 מ"ר בפארק מת"מ בחיפה - כך נודע ל TheMarker. לפי הסטנדרטים המקובלים בענף ההיי-טק, שטח זה ישמש כ-250 עובדים - נתון שעשוי לשפוך אור על גודלו של מרכז הפיתוח העתידי של החברה בחיפה. זאת במקביל למשרדי אנוביט בהרצליה, שנהפכו למרכז פיתוח של אפל בעקבות רכישת החברה ב-390 מיליון דולר.

   לפני כחודש החלה אפל בגיוס כוח אדם למרכז בחיפה כשפירסמה כי היא מחפשת מנהל השמה שיטפל בכוח האדם שלה בישראל. כעת מגייסת החברה אנשי חומרה למרכז בהרצליה פיתוח.

   בשלב הראשון צפוי מרכז הפיתוח של אפל בחיפה להעסיק כ-50 עובדים בתחום השבבים. לפי דיווחים קודמים, המרכז אמור היה להתחיל לפעול כבר במרץ או באפריל, אך מאחר שחוזה השכירות טרם נחתם ויידרשו התאמות של המבנה, ניתן להעריך שהמרכז יתחיל לפעול במאי. דמי השכירות המקובלים באזור המת"מ הם 60-50 שקל למ"ר בנוי בחודש. גורם המעורב בעסקה הסביר כי עסקות שכירות מסוג זה נעשות לרוב לתקופה של כמה שנים מאחר שנדרשת השקעה במבנה והתאמה שלו לצורכי החברה, כך שתקופת שכירות קצרה אינה כדאית.

   המרכז בחיפה יעסוק בפיתוח שבבים, ולפי מקורות המקורבים לאפל ינוהל בנפרד מהמרכז בהרצליה. כאשר בראש המרכז בחיפה יעמוד אהרון אהרון, סגן נשיא באפל העולמית שהצטרף לחברה ב-2011. כמו כן, בימים אלה החלה אפל לפרסם לראשונה באתר האינטרנט שלה משרת דרושים לאנשי חומרה לתפקיד מיקרו-ארכיטקט שיעבוד במשרדי החברה בהרצליה פיתוח. לאחר פרסום האקזיט פיטרה החברה עשרות עובדי שיווק ומכירות שלא נדרשו להמשך פעילות מרכז המחקר והפיתוח בישראל.

   עד כה, מהנדסים שרצו להצטרף למרכז הפיתוח של אפל בישראל נדרשו להעביר קורות חיים למשרדי אנוביט ולא יכלו להגיש מועמדות ישירות לאפל. בעקבות רכישת החברה נקראים כעת משרדי אנוביט בהרצליה HDC - ראשי התיבות באנגלית של מרכז פיתוח הרצליה.