וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם אראל תקשורת קיבלה התראה לפני מחיקה מהרשימה הראשית של הנאסד"ק

גתית פנקס

10.7.2002 / 15:41

החברה ביקשה מהנהלת הנאסד"ק שימוע לפני המחיקה; במקביל, הודיעה אראל על ביצוע רכישה עצמית של 750 אלף מניות בהשקעה כוללת של כ-340 אלף דולר

הנפילות במניות הטכנולוגיה בתקופה האחרונה הובילו חברות רבות לקבל התראה לפני מחיקה ממסחר מהנהלת הנאסד"ק. היום הודיעה חברת אראל תקשורת הישראלית, המתמחה בפתרונות ללימוד מרחוק, כי מאחר שמנייתה ירדה ממחיר של דולר כבר בסוף פברואר, היא אינה עומדת בתנאי הסף להיסחר ברשימה הראשית, ולכן היא קיבלה הודעה לפני מחיקה ממסחר.

הנהלת אראל מתכוונת לבקש שימוע לפני ביצוע המחיקה, שכן ישנם כללי שימור נוספים החלים על חברות פרט לעניין של דולר למניה, ועד שהשימוע יתקיים, היא תוסיף להיסחר בבורסת הנאסד"ק ברשימה הראשית. במידה שאראל לא תשכנע את הנהלת הנאסד"ק, היא מתכוונת להגיש בקשה להתחיל להיסחר ברשימת ה-Small Cap של הנאסד"ק - רשימת חברות בעלות שווי שוק נמוך.

כדי להראות שהנהלת אראל מאמינה בעתידה של החברה, היא הודיעה היום כי מועצת המנהלים שלה אישרה ביצוע רכישה עצמית של 750 אלף מניות. הרכישות הללו ייעשו במסגרת השוק מזמן לזמן או בעסקות פרטיות במחירים נמוכים ממחיר השוק. ביצוע המהלך כפוף עדיין לאישור בית המשפט, מאחר שהיא אינה עומדת במבחן הרווח לצורך קיום חלוקה בהתאם לחוק החברות החדש. לפי מחיר המניה הנוכחי, מדובר בהשקעה כוללת של 337.5 אלף דולר.

שווי שוק של פחות מ-6 מיליון דולר


איציק גרוס, יו"ר אראל תקשורת, אמר בהודעת החברה כי הוא מאמין שאין קשר בין מחיר המניה הנוכחי ובין הפוטנציאל העסקי של החברה. "הרכישה העצמית של המניות תוכל לסייע לנו לעמוד בקריטריונים של הנהלת הנאסד"ק ותוכל לפצות את בעלי המניות שלנו על האמון שהפגינו בחברה במהלך השנים". הוא הוסיף כי התוכנית תגדיל את ערך האחזקות של בעלי המניות.

שווי השוק של אראל תקשורת כיום נמוך מ-6 מיליון דולר, בעוד שבקופתה שוכנים 13.2 מיליון דולר (התחייבויות של 5.2 מיליון דולר). החברה ייצרה הכנסות של 2.7 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2002 והפסד של 1.1 מיליון דולר.

החשיבות בהישארות ברשימה הראשית היא קריטית, ולמעבר לרשימות נמוכות וקטנות יותר יש השלכה, ולו תדמיתית, על לקוחות החברה, משקיעיה ועובדיה. ראשית, המניות ברשימות האחרות (כמו למשל Small Cap, בולטין בורד או פינק שיט) הן פחות נזילות ונוטות להיסחר בהפרשים גבוהים בין שער ה-Bid ל-Ask.

הסחירות בבורסות שמעבר לדלפק היא נמוכה במיוחד, ולכן יכולים משקיעים "להיתקע" עם סחורה, לשלם עמלות גבוהות יותר לברוקרים על ביצוע פעולות ולסבול מתנודתיות של המניה. בנוסף לכל אלה, הכיסוי האנליסטי על החברה עשוי להיפסק מצד בתי השקעות גדולים ואיתו גם הכיסוי התקשורתי. מאחר שהמטבע של החברה - המניות - נחלש לאחר המחיקה ממסחר, יכולה להיות לכך השפעה הרסנית על יכולת החברה לגייס כספים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully