וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אינווסטק ביקשה שנית מבית המשפט למנות את עו"ד פנחס רובין כמפרק זמני לרוגוזין

אמיר הלמר

10.7.2002 / 16:46

אינווסטק לביהמ"ש: משרדי רוגוזין סגורים; כל העובדים פוטרו והריהוט נמכרלאחר ששופטת ביהמ"ש המחוזי בתל אביב דחתה לפני יומיים את בקשתה של אינווסטק חברה לנאמנות למנות מפרק זמני לחברת תעשיות רוגוזין , מנסה אינווסטק לקבל את מבוקשה בשנית.בבקשה שהגישה אינווסטק היום לביהמ"ש המחוזי בתל אביב, באמצעות עוה"ד דורון דן וירון רוסמן, נטען כי אתמול ניסתה לבצע את החלטת ביהמ"ש המחוזי ולערוך רישום של כל נכסי רוגוזין בנוכחות מנהליה, אך הסתבר לה שכל עובדי החברה פוטרו זה לא מכבר וכי במשרדיה אין כל רישום לגבי נכסיה.שלשום הגישה אינווסטק, ששימשה כנאמן לאג"ח של החברה, בקשת פירוק לאחר שהחברה לא שילמה למחזיקי האג"ח את התשלום לשנת 2002 בסך 26 מיליון שקל, ואף הודיעה כי אין ביכולתה לשלם תשלום זה.הבקשה הוגשה לאחר שנסיונות ההתדיינות בין החברה, שמצויה בבעלות איש העסקים עזרא הראל, לבין מחזיקי האג"ח, לא צלחו. החברה הודיעה לאחרונה על עסקה בה נמכרה השליטה בה ליוחאי שניידר תמורת 100 אלף דולר.

לאחר שנודע על ביצוע העסקה הודיעה אינווסטק לחברה כי עליה לשלם את החוב למחזיקי האג"ח, ואם לא - תפעל למימוש איגרות החוב.מהבקשה עלה כי מניתוח הדו"חות הכספיים של החברה לרבעון הראשון של השנה ירדה יתרת המזומנים של החברה לסכום של כ-28 מיליון שקל - כ-21 מיליון שקל במזומן וכ-7 מיליון שקל בפקדונות. כן טוענת אינווסטק כי ברבעון זה פחתה כמות המזומנים של החברה בסך של כ-5 מיליון שקל - מ-26 מיליון שקל בסוף שנת 2001 ל-21 מיליון שקל.יתרה מכך, מציינת אינווסטק, לפי דו"ח מקורות ושימושים לתקופה שבין ראשית השנה ועד סוף חודש יוני, כמות המזומנים בחברה צפויה לרדת בחודשים מאי-יוני לכ-11.1 מיליון שקל בלבד. מכאן - שאין לחברה אפשרות לשלם את סכום החוב למחזיקי האג"ח, העומד כאמור על 26 מיליון שקל לשנת 2002.

אינווסטק ביקשה גם את מינויו של עו"ד פנחס רובין כמפרק זמני לחברה, אך בקשתה כאמור נדחתה ע"י אלשייך, שהורתה על רישום נכסי החברה בידי באי כוחה של אינווסטק.בבקשתה מהיום טוענת אינווסטק כי מיד לאחר שקיבלה את צו רישום הנכסים יצאה למשרדי החברה אך מצאה אותם נעולים וכך גם היה אתמול בבוקר. עוד נטען כי בשיחה שקיימו באי כוחה עם מנכ"ל רוגוזין, מיקי ברנע, הודיע האחרון כי הוא נמצא בחו"ל והוא אינו ממלא עוד כל תפקיד בחברה.עוד נטען בבקשה כי לאחר שאותר מנהל הכספים של החברה, אבשלום לוי, המשמש כעת כנציג החברה, ובאי כוחה של אינווסטק נפגשו עימו, התברר להם כי לחברה אין משרדים והיא 'מתארחת' בחדר במשרדי לידן, כי כל עובדי החברה פוטרו, כי הציוד המשרדי והריהוט נמכרו וכי אין במשרדיה נתונים עדכניים אודות נכסי החברה, מאזני בוחן, רשימות חייבים, רשימות של השקעות או כל נתון אחר על מצבה הכספי.לאור זאת מבקשת אינווסטק מביהמ"ש למנות לחברה כמפרק זמני את עו"ד פנחס רובין.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully