הפתעה בתנובה: שלמה רודב הודיע על פרישה על רקע חילוקי דעות מקצועיים

פרישתו מיידית, וזאת עקב חילוקי דעות מקצועיים. חבר ועד ההנהלה שמואל אבן יחליפו זמנית. ב-2011 נחתך הרווח הנקי של תנובה ב-90%

  • תנובה
  • שלמה רודב
עדי דברת-מזריץ

יו"ר תנובה שלמה רודב הודיע הערב לוועד ההנהלה כי הוא מבקש לסיים את תפקידו כיו"ר החברה, על רקע חילופי דעות מקצועיים עם בעלי השליטה, חברת איפקס - כך מסרה הערב דוברת חברת תנובה.

החברה הוסיפה כי פרישתו של רודב נכנסת לתוקף באופן מיידי. עד למינוי יו"ר קבוע, יכהן כיו"ר זמני ד"ר שמואל אבן, חבר ועד ההנהלה.

בכיר בהנהלת תנובה אמר ל-TheMarker כי בהנהלה מאוד הופתעו מההודעה, וכלל לא ידעו על המהלך הצפוי. "רק היום נפגשתי עם רודב, והוא לא אמר כלום על העניין - ואף שוחח על תוכניות להמשך", אמר בכיר בחברה.

לדברי מקורב לרודב, חלק מעזיבתו נובע מכך שהתרבות האיפקסית לא התאימה לו. "רודב הוא בנאדם שצריך שכל השליטה תהיה אצלו. הוא בנאדם שצריך שיבואו ויגידו לו 'בוא תייעל את החברה ונדבר עוד שנה לראות מה קרה'. כמו שנתנו לו לעשות בתפקידו כיו"ר בזק. אבל איפקס היא חברה שחייבת לקבל נתונים כל רגע על מה שקורה. היא רוצה דיווחים מדי יום ולהיכנס למנהל לקרביים ורודב זה לא בנאדם שיכול לעבוד ככה", אומר המקורב.

רודב מונה לתפקיד לפני פחות מחצי שנה, באוקטובר 2011, והחליף את זהבית כהן שספגה ביקורות קשות בעקבות המחאה החברתית והתנהלותה של תנובה, שנטען כי ניצלה את כוחה בשוק כדי להעלות מחירים. במהלך החודשים שכיהן בתפקיד ביצע מספר החלטות של צעדי התייעלות בהן סגירת הפעילות ברומניה שהסבה לחברה הפסדים, פיטורי עשרות עובדים ושינוי ארגוני בחברה.

פרישתו של רודב מגיעה על רקע מאבק ועד העובדים, שדורש שיפור בתנאיהם. לפני מספר ימים הודיע הוועד כי יקפיא את העיצומים עד אחרי חג הפסח, לאחר שבשבועיים האחרונים עצר אספקה של מוצרים רבים לחנויות - מה שגרם לחוסרים רבים במוצרי תנובה, בהם שוקו, קוטג' ויופלה, ולאובדן מכירות מוערך של כ-15 עד 19 מיליון שקל.

מדו"חות תנובה ל-2011 שפורסמו לארונה עלה כי הרווח הנקי של החברה נחתך ב-90% ב-2011 לכדי 50.5 מיליון שקל, והרווח התפעולי ירד ב-36%. הכנסות החברה עלו ב-4.8%, מ-7.16 מיליארד שקל ב-2010 ל-7.51 מיליארד שקל ב-2011.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully