פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   פסק הדין עוכב: לבנת פורן תוכל להמשיך בפעילותה

   אתמול קבע בית המשפט כי לבנת פורן לא תוכל לייצג נפגעים מול הרשויות. היום נעתר בית המשפט לבקשתה של פורן לעכב ביצוע פסק הדין עד דיון נוסף

   בית המשפט המחוזי קיבל את בקשת לבנת פורן והוציא צו זמני לעיכוב ביצוע פסק הדין המאפשר למרכז למימוש זכויות רפואיות המשך פעילות. הצו ניתן עד שתתקבל תגובת לשכת עורכי הדין ואז יתקיים דיון נוסף בנושא.

   לאחר שאתמול קבע השופט יוסף שפירא מבית המשפט המחוזי בירושלים, כי פורן לא תוכל לפנות בשם לקוחותיה לביטוח לאומי, למשרד הביטחון, למס הכנסה ולחברות ביטוח, הוא נעתר לבקשתה של פורן לעכב את פסק הדין באופן זמני.

   הבוקר הגישה פורן בקשה דחופה לבית המשפט המחוזי לעכב את ביצוע פסק הדין עד למתן החלטה בערעור שבכוונתה להגיש. בבקשה נטען כי "השלכתו של הצו שניתן בפסק-הדין מרחיקת לכת ודרמטית. קיומו של הצו באופן מיידי יביא לנזק חמור, בל ישוער, בלתי הפיך ובלתי ניתן לכימות למרכז למימוש זכויות רפואיות ולצדדים שלישיים, עובדי המרכז וכן לקוחות המרכז, שאינם צדדים להליך".

   עוד נטען בבקשה כי "לקוחות המרכז הינם אנשים חולים ונכים, שרבים מהם מתקשים בהתמודדות מול הרשויות, ובמקרים רבים, תחושת חוסר האונים בהתמודדות מול הרשויות היא שהביאה אותם לפנות למרכז לצורך סיוע בפנייה לרשויות. מימושו של הצו יחייב לעיתים אף הפסקה של הטיפול בלקוחות שהמרכז החל לסייע להם, תוך גרימה של נזק חמור ובלתי הפיך לאנשים אלה".

   שפירא הפנה את הבקשה לתגובת לשכת עורכי הדין ועיכב את ביצוע פסק הדין עד למתן החלטה בה.