וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גדיש הציגה תשואה ריאלית שלילית של 7.2% במחצית הראשונה של 2002

אמיר טייג

11.7.2002 / 10:10

קופות הגמל וקרנות ההשתלמות שבניהול בנק הפועלים השיגו ביוני תשואה ריאלית שלילית של 2.5%

קופות הגמל וקרנות ההשתלמות בניהול בנק הפועלים הציגו בחודש יוני תשואות נומינליות שליליות בשיעור ממוצע של 1.5%, ובניכוי עליית המדד בשיעור של 1% התשואה הריאלית השלילית הינה כ-2.5%. גדיש, הקופה הגדולה בישראל המנהלת יותר מ-15 מיליארד שקל, הציגה ביוני תשואה נומינלית שלילית של 1.9%, המבטאת תשואה ריאלית שלילית של 2.8% בחודש יוני ו-7.2% מתחילת השנה.

תשואות הקופות הושפעו מהתשואות השליליות שנשאו כמעט הכל אפיקי ההשקעה. בשוק המניות בת"א נצפו ירידות שערים בשיעור של 4%. מדד ת"א 100 ירד בשיעור של 4.2%. בשוק איגרות החוב צמודות המדד נרשמו ירידות חדות בשיעור של 2.1%. הירידות הבולטות נרשמו בטווח הבינוני - 4.3%-4.4%. בטווח הארוך נרשמו עליות נמוכות של כ-0.4%. איגרות החוב השקליות המשיכו להציג ירידות שערים וביוני נרשמו ירידות של 0.9%. הירידות הגבוהות נרשמו בשחר (2.1%). לעומת זאת, בגילון נרשמה עלייה קלה של 0.6%.

באפיק המט"ח נרשמו ירידות חדות בשיעור של 3.9% בהמשך לייסוף בשיעור של 3% שנרשם ביוני בשערו של השקל מול הדולר. הגלבועים ירדו בשיעור של 4%. גם ביוני נצפה המשך העלייה בשערו של השקל מול היורו, בשיעור של 2.7%.

התשואות השליליות הריאליות בקופות הגמל יסתכמו במחצית הראשונה של 2002 ב-6.5%-7.5%, כך העריך לפני שבוע מנכ"ל חברת מיטב. גדיש, כצפוי, דיווחה היום על תשואה ריאלית שלילית מתחילת השנה של 7.2%. סטפק ציין כי "אם החודש היה נגמר לפני שבוע, התשואה השלילית ביוני היתה כמעט כפולה". התאוששות האפיקים השקליים והצמודים במהלך השבוע האחרון הקטינה את התשואה השלילית הריאלית, שעמדה בתחילת שבוע זה על כ-4%.

סטפק העריך כי בקופות המוסדיות הגדולות כמו גדיש של בנק הפועלים, תמר של דיסקונט וקרן שפע של הבינלאומי יסבלו מתשואות נמוכות יותר בחודש יוני בהשוואה לקופות המפעליות הקטנות יותר, מאחר שהקופות הגדולות מחזיקות שיעור נמוך יותר של אג"ח מיועדות לא סחירות, אשר נשאו תשואה חיובית ריאלית של כ-1.3% בחודש יוני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully