וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לבנת: עד אפריל תיסגר הטלוויזיה החינוכית

רוני קורן-דינר

11.7.2002 / 15:28

מנכ"ל החינוכית: "אין ספק שצריך להתייעל, אבל סגירה תהיה טעות"; החינוכית תפסיק לשדר בערוצים 2 ו-10 ותישאר עם ערוץ 23 ו-4 שעות יומיות בערוץ 1; 450 מתוך 500 עובדיה יפוטרו

שרת החינוך, לימור לבנת, החליטה לסגור את הטלוויזיה החינוכית עד אפריל 2003. במסגרת זו, יפוטרו 450 מתוך 500 העובדים, והחינוכית תפסיק לשדר בערוצים 2 ו-10 ותישאר עם ערוץ 23 ו-4 שעות יומיות בערוץ 1.

לבנת מינתה לפני כשנה ועדה לבדיקת עתיד הטלוויזיה החינוכית, בראשות עו"ד צביקה האוזר, לשעבר יו"ר מועצת הכבלים והלוויין. הוועדה הוציאה דו"ח הגורס שאין עוד מקום לטלוויזיה החינוכית כפי שהיא משדרת כיום במסגרת הערוצים המסחריים.

תקציב החינוכית עומד כיום על כ-105 מיליון שקל בשנה, רובו מתקציב משרד החינוך וקצתו ממכירת חסויות ופרסומות. מתוך התקציב מוקצים משאבים זעומים להפקת תוכניות בודדות, בהן "תיק תקשורת", "מבט נשי" ו"חוצה ישראל", ואילו מחצית מוקצית למשכורות העובדים.

"צריך לעשות רפורמה וייעול, אבל לסגור זו תהיה טעות", אמר ל-TheMarker צביקה שפירא, מנכ"ל הטלוויזיה החינוכית. "שידורי החינוכית הם עמוד התווך של התרבות הישראלית, שדורות שלמים של צעירים גדלו על שידוריה - החל מ'רגע עם דודלי' ועד שידורי האנגלית. אני מסכים עם הוועדה שאין מקום לשידורים בתוך ערוץ מסחרי, אבל סגירה והוצאת ההפקות לגורמים חיצוניים עשויה להיות מכה שלא נתאושש ממנה". לדברי שפירא, הוא עדיין אינו יודע האם הוא עצמו יישאר בתפקיד לאחר תוכנית הפיטורים.

היום בשעה 16:00 ברחבת הסינמטק בת"א, מארגנים ארגוני היוצרים והמפיקים הפגנה נגד סגירת החינוכית.

עיקרי המלצות הוועדה, כפי שפורסמו היום ב"הארץ":

* פיטורי כ-450 מתוך 500 עובדי החינוכית והשארת גרעין ארגוני שיזמין תוכניות ויפקח על הפקתן.

* הפסקת הפקתן של תוכניות חדשות ומסירתן לחברות הפקה חיצוניות באמצעות מכרזים.

* הידוק הקשר עם משרד החינוך באמצעות מועצת מנהלים מצומצמת שתורכב גם מנציגי המשרד (ובהם מנכ"ל המשרד).

* הפקת תוכניות בהתאם לתוכנית הלימודים וביטול תוכניות שאינן קשורות אליה כמו "ערב חדש".

* הפסקת שידורי החינוכית בערוץ 2 ובערוץ 10.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully