וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שלום: הממשלה שוקלת מעורבותה במתן ביטוח וערבויות בתחום התשתיות

ליאור כגן ואמיר הלמר

11.7.2002 / 15:26

שר האוצר: הבנקים מתקשים לתת אשראי בהיקפי העבר; לדבריו מתקיימים דיונים להעביר את רשות החברות הממשלתיות ממשרד ראש הממשלה למשרד האוצר


"הממשלה והבנקים דנים בימים אלו בהקמת מודל חדש שיאפשר להוציא לפועל פרויקטים בתחום התשתיות. רוב הבנקים הגיעו למצב בו הם לא יכולים לספק אשראי בהיקפים אותם יכלו לספק בעבר, והכוונה היא שהממשלה תהיה מעורבת בביטוח הפקדונות ובערבויות, דבר שיאפשר הוצאת פרויקטים לפועל", כך אמר שר האוצר, סילבן שלום בהרצאה שנשא בלשכת עורכי הדין. שלום אמר כי הוא מקווה שהמודל החדש ייצא לפועל בשבועיים הקרובים.

שר האוצר אמר עוד במסגרת הכנס, כי ביום שני יימשכו תהליכי החקיקה של הצעת החוק להגבלת החקיקה הפרטית בכנסת, וכי הוא מקווה גם שבאותו היום ועדת מראני, הבוחנת את ההיבטים של הפרטת בנק לאומי, תסיים את דיוניה. שלום אמר כי הוא מעודד הפרטת חברות ממשלתיות דרך הבורסה, דבר שיעודד את שוק ההון.

בעניין ההפרטה הוסיף שלום כי כדי להקל על תהליך הפרטת החברות, מתקיימים דיונים היום להעביר את רשות החברות הממשלתיות, המצויה בסמכות משרד ראש הממשלה, למשרד האוצר כפי שהיה בעבר, לפני שנת 1996. בעניין זה הבהירו ממשרד האוצר כי הדבר יקל על קבלת החלטות לצורך הפרטת חברות. לדבריו, אין הכוונה להעביר הסמכויות למשרד האוצר בעניין מינוי דירקטורים לחברות ציבוריות, נושא זה יישאר במשרד הממשלה. יש לציין כי מדובר בדיונים בנושא, וטרם התקבלה החלטה.

שר האוצר העלה את בעיית העובדים הזרים בישראל, ואמר כי הממשלה מתכננת הקמת רשות הגירה, דבר הדורש תיאום בין משרדים רבים בממשלה, בהם משרד האוצר, משרד הפנים, משרד האוצר והרווחה והמשרד לבטחון פנים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully