פשרה חדשה בדלק נדל"ן: 3% ריבית לבעלי האג"ח

בעלי האג"ח של דלק נדל"ן יזכו לריבית של 3% על האג"ח שלהם למשך חמש שנים ואז תעלה הריבית ל-3.75%. בעל השליטה יצחק תשובה יזרים 60 מיליון שקל

שלי אפלברג

מקורבים למשא ומתן בין דלק נדל"ן לבעלי האג"ח מדווחים על הצעת פשרה חדשה: בעלי האג"ח של החברה יקבלו ריבית של 3% לחמש השנים הקרובות ו-3.75% לחמש השנים שלאחר מכן, ובתמורה יזרים בעל השליטה, יצחק תשובה, 60 מיליון שקל נוספים לחברה. בעלי האג"ח דורשים ריבית של 5%. בדלק נדל"ן כבר הגיבו ואמרו כי תשובה לא מוכן להזרים עוד כסף לחברה.

לפי הסדר זה, בשנה הראשונה יזרים תשובה בסך הכל 110 מיליון שקל, ובארבע השנים הבאות יזרים 50 מיליון שקל בכל שנה. אם הצעה תתקבל, דלק נדל"ן תימנע מלקיחת הלוואה מקרן בלקסטון הבריטית, שתגבה ממנה ריבית גבוהה ותדרוש כ-40% מהרווחים של החברה הבת DGRE C.

ביום שישי התקיימה פגישה מרתונית במשרדי קבוצת הביטוח והפיננסים הראל, במטרה להגיע להסכמות בנוגע להסדר חוב בחברת דלק נדל"ן. הצדדים, הנציגים של מחזיקי האג"ח ושל החברה, ניסו לגשר על הפערים ביניהם, ובכך להסיר את האיום לפירוק דלק נדל"ן.

בפגישה, שנמשכה כחמש שעות, השתתפו הנציגים של מחזיקי שלוש סדרות האג"ח שהנפיקה דלק נדל"ן, מנהלי ההשקעות של המוסדיים העיקריים שמחזיקים באג"ח - אמיר הסל ויוני שר מהראל, יוני טל ממנורה ושרון חינקיס ממגדל שוקי הון (המחזיקה הגדולה בקרב המוסדיים בסדרה כ"ה, שהגישה בקשה לפירוק החברה) - יצחק תשובה בעל השליטה בדלק נדל"ן, עידן ולס יד ימינו של תשובה, וערן מיטל מנכ"ל החברה. עורכי הדין של נציגויות מחזיקי האג"ח נעדרו מהפגישה, כפי שהוסכם מראש.

מחזיקי האג"ח הצליחו להגיע עם תשובה להבנות שיאפשרו להם ליהנות במידה מסוימת מהאפסייד (השבחת ערך עתידית) של קבוצת דלק (בשליטת תשובה - כ-65%) מפעילות הגז והנפט הענפה שלה. כפי שמסתמן, מדובר במנגנון שלפיו מחזיקי האג"ח יקבלו אופציות שיהיו ניתנת למימוש בתוך כארבע שנים - כך שאם מחיר מניית קבוצת דלק יהיה גבוה מ-1,000 שקל (מחירה הנוכחי הוא 725 שקל) המחזיקים יקבלו את ההפרש במחירים כפול מספר האופציות שיהיו בידם. מדובר ב-270 אלף אופציות הניתנות למימוש לכ-2.4% מקבוצת דלק.

בהערכה גסה של המעורבים במגעים מדובר באופציה בשווי 200-250 מיליון שקל - סכום נמוך משמעותית בהשוואה ל-500 מיליון שקל שדרשו מחזיקי האג"ח מתשובה בנייר העקרונות החדש שהציגו בשבועות האחרונים.

כמו כן, כדי להבטיח הזרמות בסך 250 מיליון שקל לדלק נדל"ן בשנים הקרובות, העמיד תשובה כביטחון מלון נוסף שבבעלותו בטבריה - כך, שלטענתו, ארבעה בתי מלון של אלעד מלונות בישראל שהוא מעמיד כביטחונות יכסו באופן מלא את גובה ההזרמה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully