מי אתה הגולש הישראלי?

ניתן לחלק את הגולשים הישראלים באינטרנט לחמישה טיפוסים שונים: הפונקציונלים, המשפיעים, מבקשי הידע, המתקשרים והמרושתים. איזו אסטרטגיית שיווק מתאימה לכל קבוצה?

  • אינטרנט
רוני לוין

סקר TNS טלסקר חושף את חמשת טיפוסי הגולשים הישראלים הנפוצים והדרכים המומלצות עבור המשווקים לחזק עמם את הקשר. האם אתם הגולשים שמתייחסים לרשת ככלי שימושי בלבד, או אלה שלא זזים מהרשתות החברתיות? לכל טיפוס רשת מותג משלו.

עוד בוואלה!

מה היה הכי קשה לאנה ארונוב להבין אחרי הלידה?

לכתבה המלאה

הפונקציונלים

הגולשים מקבוצת אוכלוסייה זו משתמשים בכלים דיגיטליים כדי לשרת צרכים מיידיים, ושוהים ברשת לפרקי זמן קצרים. לפונקציונלים יש פחות חברים מקוונים מהממוצע לגולשים ישראלים, והם אינם נוטים להיות חברים של מותגים ברשתות חברתיות. הדרך של מותגים לחזק עמם את הקשר היא באמצעות שירות מקוון שיהפוך את חייהם ליעילים יותר ויאפשר להם לקנות או להשתמש במוצר או בשירות המוצעים בצורה המתאימה להם.

(צילום: TheMarker)

המשפיעים

הגולשים חברי קבוצת המשפיעים הם מעורבים מאוד ברשת, עם יותר חברים מקוונים לעומת כל קבוצת גולשים אחרת בישראל. הם מקושרים היטב ואם יעקבו אחר מותג או יעשו לו לייק ברשת החברתית, יותר אנשים ייחשפו דרכם אל המותג. אם מותג מצליח לחזק את הקשר עם חברי קבוצה זו ולגרום להם להיות מעורבים יותר בענייניו, יש סיכוי טוב שגולשים אלה ידברו על המותג עם חבריהם, ברשת או מחוצה לה.

מבקשי הידע

חברי קבוצה זו מחוברים פחות לאינטרנט, יש להם מעט חברים מקוונים, והם לא נוטים להתחבר למותגים. בדרך כלל, קבוצה זו משקיפה ופחות תורמת לפעילויות ולשיחות ברשת. כשחברי קבוצה זו בכל זאת מחליטים לנקוט עמדה בשיחות מקוונות, הם עושים זאת בקטגוריות טכנולוגיות המצריכות מעורבות גבוהה. גיוסם כחברים מקוונים של מותג צריך להיות מבוסס על קשר הדוק עם אותו המותג גם מחוץ לרשת.

המתקשרים

הגולשים חברי קבוצה זו מתעניינים במותגים ומשתמשים ברשתות חברתיות בתדירות גבוהה כדי לאתר מידע נוסף עליהן. בהשוואה לקבוצות הגולשים האחרות, לחברי קבוצת המתקשרים יש מספר גדול של חברים מקוונים, ובהם גם מותגים. הגולשים מקבוצה זו צריכים להיות מסופקים רגשית כדי לתפקד כשגרירים של מותגים. לכן על מותגים לספק את רצונם של גולשים אלה לשתף, ולצייד אותם בחומרים בלעדיים, שיוכלו לחלוק עם חבריהם בערוצים מקוונים.

המרושתים

לחברי קבוצת המרושתים יש רשתות חברים מקוונים ענפות והם פתוחים גם למעורבות של מותגים בחייהם המקוונים. עם זאת, בניגוד לגולשי הקבוצות האחרות, גולשים אלה מתאפיינים בגישה פרקטית בנוגע לפעילות מקוונת מול מותגים. סביר להניח שלגולשים אלה לא יהיה הזמן הנדרש להשקיע בקהילה מקוונת של מותג, והם יבחרו לעשות כן רק במקרה שיראו את היתרונות וההטבות שפעילות שכזאת צפויה להניב עבורם

(צילום: TheMarker)
(צילום: TheMarker)
(צילום: TheMarker)
(צילום: TheMarker)
(צילום: TheMarker)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully