פישר: "קשה לדעת מה יקרה עם גוש היורו יתפרק"

נגיד בנק ישראל סטנלי פישר הופיע מול ועדת הכספים והתריע כי החרפת המשבר בגוש היורו עלולה להשפיע גם על ישראל. "2011 היתה טובה בעיקר, אבל לא מצוינת"

  • סטנלי פישר
צבי זרחיה

"אם אירופה תמשיך במיתון קל נוכל להתמודד עם זה. זה לא טוב לנו, אבל לא סוף העולם. אבל אם יהיה משבר פיננסי ומדינות יתחילו לצאת מגוש היורו - אנו לא יודעים מה יקרה וקשה לתאר את כל התרחישים. נצטרך להגיד בזמן אמת שאנו צריכים להתכונן לכך. אני לא חושב שזו האפשרות הכי סבירה, אבל היא בהחלט קיימת", כך אמר הבוקר נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, בוועדת הכספים.

הנגיד הוסיף כי "2011 היתה טובה בעיקר, אבל לא מצוינת. מה שקרה למשק במקרו הוא מה שקרה למדינות הגדולות באירופה ובארה"ב. 2011 היתה חלשה באירופה, בה נרשמה צמיחה נמוכה באירופה, בארה"ב ואפילו במדינות המתעוררות. הצמיחה במשק העולמי בהשוואה לשנים הקודמות היא נמוכה".

עוד אמר פישר כי "קשה להבין מה קרה למשק הישראלי ב-2011, כי הצמיחה היתה גבוהה מאוד - 4.8% בדומה למה שקרה בשנים הטובות - 2004 עד אמצע 2008. אשתקד היתה צמיחה מהירה ברבעון הראשון, 7.4%, שירדה לגידול של 3.4% ברבעון האחרון. מדובר בשנה של ירידה בשיעור הצמיחה במשך השנה, ועד סוף השנה הגענו להערכה שהצמיחה ב-2012 תהיה בשיעור של 3.1%".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully