וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפועל ת"א קיבלה את אישור דירקטוריון הבורסה לרישום אג"ח

גולן פרידנפלד

14.7.2002 / 11:09

הבורסה אישרה רישום של 50-67 מיליון איגרות חוב צמיתות שיונפקו לציבור וכן 25-33 מיליון אג"ח מאותו סוג שיוצעו לציבור בהצעת מכר ע"י בעלי העניין בקבוצה

ביום חמישי האחרון עשתה קבוצת הפועל תל אביב צעד נוסף לקראת הנפקת איגרות החוב שלה. החברה קיבלה את אישור דירקטוריון הבורסה לרישום איגרות החוב למסחר. ההנפקה תחולק לשניים כך ש-50-67 מיליון איגרות חוב יונפקו לציבור ו-25-33 מיליון איגרות חוב יוצעו לציבור במסגרת הצעת מכר על ידי בעלי העניין בחברה, שהם משה תאומים, סמי סגול, מוטי אורנשטיין ורפי עגיב. הארבעה השקיעו ב-5 השנים האחרונות 47 מיליון שקל במזומן, בהלוואות בעלים ובערבויות אישיות לאשראי בנקאי שלקחה החברה.

איגרות חוב צמיתות הן מכשיר חדש המונפק בבורסה בתל אביב ובו לא מוחזרת הקרן אלא משולמת ריבית לאורך זמן בלתי מוגבל. מבנה הקופון של האג"ח מעלה מספר נקודות לגבי אופי המסחר בנייר. החלק המשתנה של הקופון תלוי בהצלחת הקבוצה. לפיכך, מחיר האג"ח מסוג זה צפוי להשתנות בהתאם לביצועי הקבוצה בליגה ובאירופה, ופחות בהתאם ליכולתה הכלכלית לפרוע את החוב.

קבוצת הפועל תל אביב סיימה את שנת 2001 עם מחזור הכנסות של 29 מיליון שקל והפסד נקי של 10.8 מיליון שקל. בשנת 2000 רשמה החברה הכנסות של 21.4 מיליון שקל וההפסד השנתי הסתכם בכ-8.2 מיליון שקל. בשנת 1999 הסתכמו הכנסות החברה ב-16.6 מיליון שקל וההפסד השנתי הגיע ל-9.1 מיליון שקל. לקבוצה גירעון בהון העצמי בהיקף של 33 מיליון שקל והאשראי לזמן קצר של החברה מסתכם בכ-33 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully