וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קופ"ג של לאומי: הפסד ענק של 2.2 מיליארד שקל לעמיתים מתחילת השנה

אמיר טייג

14.7.2002 / 12:26

תשואה ריאלית שלילית של 8.5% מתחילת השנה; "תמר" של דיסקונט מדביקה את הפער בינה ובין "עוצמה"

בנק לאומי מפרסם היום את תשואות קופות הגמל שבניהולו לחודש יוני ולמחצית הראשונה של 2002. קופת הגמל "עוצמה", השלישית בגודלה בישראל, הציגה תשואה שלילית בחודש יוני של 2.8%, ומתחילת השנה התכווצו נכסיה ב-7.9%, השיעור הגבוה ביותר מבין שלוש הקופות הגדולות בישראל. בתום יוני, היקף הנכסים של "עוצמה" גדול מ"תמר" של דיסקונט ב-200 מיליון שקל בלבד.

היקף סך נכסי קופות הגמל בניהול בנק לאומי הוא כ-25.9 מיליארד שקל בסוף יוני 2002, ומתוכם נכסי "עוצמה" הסתכמו בכ-9.8 מיליארד שקל. בסיכום חצי שנתי הפסיד בנק לאומי עבור עמיתיו כ-2.2 מיליארד שקל, כאשר תיק נכסי קופות הגמל בניהולו הצטמק מ-28.1 מיליארד בתחילת השנה. בסך הכל מציג בנק לאומי תשואה ריאלית שלילית של 8.5% מתחילת השנה על כל תיק קופות הגמל שבניהולו.

תשואות הקופות הושפעה מהתשואות השליליות שנשאו כמעט הכל אפיקי ההשקעה. בשוק המניות בתל אביב נצפו ירידות שערים בשיעור של 4.0%. בשוק איגרות החוב צמודות המדד נרשמו ירידות חדות בשיעור של 2.1%. הירידות הבולטות נרשמו בטווח הבינוני - 4.3%-4.4%. מנגד, בטווח הארוך נרשמו עליות נמוכות של כ- 0.4%. איגרות החוב השקליות המשיכו להציג ירידות שערים. ביוני נרשמו ירידות של 0.9%. הירידות הגבוהות נרשמו בשחרים (2.1%). לעומת זאת, בגילונים נרשמה עלייה קלה של 0.6%.

באפיק המט"ח כאמור נרשמו ירידות חדות בשיעור של 3.9% בהמשך לתיסוף בשיעור של 3.0% שנרשם החודש בשערו של השקל מול הדולר. איגרות החוב מסוג גלבוע ירדו בשיעור של 4.0%. גם החודש נצפה המשך העלייה בשערו של השקל מול היורו בשיעור של 2.7%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully