וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארית מערכות קיבלה הזמנות בהיקף של 5 מיליון שקל מתע"ש וממשרד הביטחון

אילן מוסנאים

14.7.2002 / 12:35

בעקבות ההזמנות עומד צבר ההזמנות של החברה, שבשליטת ארית תעשיות, על כ-52 מיליון שקל; ההזמנות יסופקו ברובן עד סוף 2002

ארית מערכות, שבשליטת ארית תעשיות, ממשיכה להגדיל את צבר ההזמנות שלה. היום מדווחת החברה על חוזים חדשים בהיקף של כ-5 מיליון שקל שקיבלו החברות הבנות אמקורם ורשף. הזמנות אלו, שהתקבלו מתע"ש וממשרד הביטחון, מעמידות את צבר ההזמנות של החברה על רמה של כ-52 מיליון שקל. החברה מסרה כי ההזמנות החדשות יסופקו ברובן עד סוף 2002.

נזכיר כי אמקורם דיווחה בתחילת יוני על הזמנה לאספקת מערכת הדמיה לאימון ללקוח בדרום מזרח אסיה. הסכום הראשוני שהתקבל עבור המערכת אינו משמעותי ומסתכם בכ-55 אלף דולר. עם זאת, בחברת ארית מערכות ציינו כי ההזמנה הינה חלק מהסכם מסגרת, לפיו, במידה שהמערכת תענה על הציפיות, יתקבלו הזמנות המשך ללמעלה מ-100 מערכות נוספות בהיקף של מעל ל-10 מיליון דולר. תאריך האספקה נקבע לסוף יוני, לצורך השלמת אפיונים והגדרות מדויקות של המוצר הסופי.

ארית מערכות, שפעילותה הועברה במאי 2001 לתוך השלד הבורסאי רם-צור, פועלת בתחום הצבאי באמצעות שלוש אחזקות עיקריות: רשף (90%), העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מרעומים אלקטרוניים לשוק הצבאי (לחברה שיתוף פעולה עם חברת סולתם); אמקורם (100%), העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות אימון לכוחות היבשה, תוך שימוש באש חיה וירי סימולטני; ו-CTS - בעלת זכויות שימוש בפטנט להפעלת לייזר באמצעות שידור אלחוטי.

בסוף מאי הודיעה ארית מערכות כי תבצע קיצוץ רוחבי של 5%-7% בשכר עובדיה, כדי להימנע ממהלך של פיטורים וכדי להוריד את רמת האיזון שלה לסף מכירות של כ-8.5 מיליון דולר (כ-42 מיליון שקל).

ארית סיימה את הרבעון הראשון של 2002, עם הפסד של 44.5 מיליון שקל, עקב מחיקות מוניטין בגין השקעותיה בחברות יומן קול וסנסוטק והפרשות שביצעה עקב הפסקת הפעילות של חברת אלסינטק. כעת מנסה ארית לחזור לפסי רווחיות, באמצעות החברה הבת ארית מערכות, שצפויה (על פי הערכת הנהלת ארית) לעבור לרווחיות ב-2003.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully