וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נדחה הדיון על חוק החשמל - "פורז אינו חש בטוב"

15.7.2002 / 8:57

על פי ההצעה, שהיתה אמורה לעלות היום להצבעה בקריאה ראשונה, צריכת החשמל חינם של עובד ותיק בחברת החשמל תוגבל לפי 2 מהצריכה הממוצעת; אתמול התקבל איום נוסף על חייו בשל פעילותו

ההצבעה על הצעת החוק להגבלת צריכת החשמל חינם של עובדי חברת החשמל נדחתה, לאחר שמגיש החוק, יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ אברהם פורז (שינוי), חש ברע.

עובדי חברת החשמל הפעילו לחצים כבדים על חברי כנסת כדי שיתנגדו להצעת החוק, שהיתה אמורה לעלות היום להצבעה בקריאה ראשונה. פורז פירסם היום מודעה גדולה בעמודי החדשות של עיתון הארץ, בו קרא לחברי הכנסת "לא היכנע ללחצים שיאפשרו את המשך השערוריה". בתגובה לספק שהוטל במערכת הפוליטית בנוגע לסיבת העדרותו האמיתית של פורז הבהירו מקורביו כי "הוא באמת חולה".

כתב "הארץ", צבי זרחיה, מוסיף:

עובדי חברת החשמל הפעילו לחצים כבדים על חברי כנסת כדי שיתנגדו להצעת החוק. פורז דחה אתמול הצעות מצד לשכת ראש הממשלה להכניס שינויים בהצעתו לצורך השגת הסכמתם של העובדים. הוא הודיע כי יעלה את ההצעה כפי שאושרה בוועדת הכלכלה.

אתמול קיבל פורז איום נוסף על חייו בגלל פעילותו לקידום הצעת החוק. אלמוני התקשר לטלפון הסלולרי של פורז, ואיים: "אם תעשה משהו כדי לבטל את החשמל חינם של עובדי חברת החשמל, אתה תמות". מאוחר יותר התברר לפורז כי אותרה הכתובת של האלמוני. פורז הגיש תלונה נוספת בעניין לקצין הכנסת, שהצטרפה לשתי תלונות שהגיש לפני שבועיים, אז קיבל בהפרש של יממה שני איומים על חייו. אלמוני ואלמונית טילפנו לטלפון הסלולרי שלו, קיללו אותו ואיימו עליו לבל ימשיך לקדם את הצעת החוק.

פורז אמר אתמול כי האיומים על חייו לא ירתיעו אותו מלקדם את הצעת החוק, שאמורה לעלות היום להצבעה בקריאה ראשונה בכנסת. לפי ההצעה, צריכת החשמל חינם של עובד ותיק של חברת החשמל תוגבל לפי שניים מהצריכה הממוצעת במשק ועובדים חדשים של חברת החשמל לא ייהנו כלל מצריכת חשמל חינם.

אתמול הודיע יו"ר עובדי החברה יורם אוברקוביץ על ביטולה של הפגישה בינו לפורז, שאמורה היתה להתקיים הבוקר ואורגנה בידי יו"ר ההסתדרות עמיר פרץ. פורז אמר כי הסכים לבקשתו של פרץ להיפגש עם העובדים למרות סכסוך העבודה שעליו הכריזו, "במטרה לשכנעם להגביל מרצון את צריכת החשמל חינם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully