אל על תשעבד מטוס לבואינג תמורת הלוואה

בואינג תעניק לאל על הלוואה בסכום של 40 מיליון דולר ובתמורה תשעבד אל על אחד ממטוסי ה-777 שרכשה בשנת 2002

  • אל על
  • בואינג
ואדים סבידרסקי

חברת התעופה הישראלית, אל על, נוטלת הלוואה בהיקף של 40 מיליון דולר מחברת בואינג האמריקאית. בגין התחייבות זו לתקופה של 8 שנים, תשעבד החברה את אחד המטוסים מסוג 777 אשר נרכש בשנת 2002. יתרה מזו, כתנאי לקבלת אשראי, על החברה לחתום על הסכם חכירת 2 מטוסי בואינג 787 או לרכוש לפחות אחד המטוסים מסוג זה, וזאת לא יאוחר מתום השנה.

ההלוואה תתקבל בשני תשלומים, 30 מיליון דולר ביולי הקרוב והשאר בעוד שנתיים. ההלוואה הינה דולרית ונושאת ריבית משתנה הצמודה לליבור. כמו כן, לרשות החברה הוענקה תקופת גרייס של שנתיים (החזרי ריבית בלבד) ולאחר מכן תיפרע ההלוואה בתשלומים חודשיים. שיעור תוספת לריבית הבסיס לא נמסר על ידי החברה.

כמו כן, צפויה אל על לרכוש מבואינג שני מטוסים חדשים מסוג 737 המיועדים למסירה בשנים 2015 ו-2016. בחברה מציינים כי רכישה זו תואמת את צרכיה המסחריים ונעשית בהתאם לתוכנית תחלופת המטוסים של החברה לצי המטוסים צרי הגוף. שווי עסקת רכישה חדשה זו עומדת על כ-50 מיליון דולר, על פי שווי שוק ממוצע של מטוסים מדגם זה. מטוסים מסוג זה, הכוללים כ-160 מושבים, מיועדים לטווחי טיסה הקצרים והבינוניים כגון אירופה ואזור.

נטל החוב של אל על כלפי תאגידים שונים הסתכם, נכון לסוף רבעון הראשון 2012, ב-2.7 מיליארד שקל, מתוכם על החברה לפרוע עד אפריל 2013, 411 מיליון שקל. אומנם, לרשות החברה עמדו, נכון למועד הדיווח הכספי האחרון, נזילים בסך כ-152 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully