וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפועלים: תוצאות הרבעון השני של אגיס יהיו טובות מהצפוי

אלי דניאל

15.7.2002 / 12:42

הרווח הצפוי - 12 מיליון שקל; "ברבעון השלישי תחול הרעה בפעילות המקומית בשל כניסת מתחרים גנריים לתרופת הציפרוגיס"

האנליסטית רקפת לויסון-אפטר מבנק הפועלים מפרסמת היום עדכון להמלצת הבנק למניית חברת התרופות הישראלית אגיס , לקראת פרסום דו"חות הרבעון השני של החברה. לויסון-אפטר מותירה למניית החברה המלצת "קנייה" במחיר יעד של 40 שקל, מחיר הגבוה בכ-21% ממחיר השוק שלה.

לויסון-אפטר מציינת כי אגיס החלה "לפרוע את השטרות" כאשר החברה הבת בארה"ב קלייפארק (Clay Park) קיבלה אישורי FDA לשיווק שתי תרופות גנריות - Mometasone Ointment המיועדת לטיפול בדלקות עור ו-Ammonium Lactate Cream המיועדת לטיפול ביובש בעור. היקף המכירות, במונחי המוצר המקורי, של ה-Mometasone נאמד בשנת 2001 ב-17 מיליון דולר, ואילו היקף המכירות, במונחי המוצר המקורי, של ה-Ammonium Lactate נאמד בשנת 2001 נאמד ב-40 מיליון דולר. לויסון-אפטר מציינת לחיוב כי קלייפארק היא החברה היחידה אשר קיבלה עד כה את אישור ה-FDA לשיווק התרופות האמורות.

להערכת לויסון-אפטר, שני מוצרים אלה צפויים לתרום לשורה העליונה של אגיס מכירות שנתיות בהיקף של כ-19 מיליון דולר, וזאת כל עוד אגיס תיוותר החברה היחידה בשוק עם התחליף הגנרי. בשנה הנוכחית צפויה תרומה של פחות מ-9.5 מיליון דולר, בשל עיתוי קבלת האישורים.

תוצאות החברה ברבעון השני צפויות להיות טובות מהחזוי, סבורה לויסון-אפטר, וזאת בעיקר בשל ביצועיה של החברה הבת כימאגיס ברבעון. בעניין זה ניתן לציין את המכירות המוגברות אותן רשמה כימאגיס ברבעון השני עקב היערכותן של חברות גנריות בינ"ל לפקיעת הפטנט על תרופת הטרמדול (Tramadol), אשר כימאגיס מייצרת את חומר הגלם שלה.

באשר לרבעון השלישי של 2002, הרי שברבעון זה עתידה לחול הרעה בפעילות המקומית של אגיס, עקב כניסת מתחרים גנריים למוצר ציפרוגיס (אנטיביוטיקה) המשווק על ידה בארץ. לדברי לויסון-אפטר, הפגיעה במכירות מורגשת כבר היום, בשל הימנעות קופות החולים מרכישת המוצר, לאור הציפייה לירידת מחירו. בשל האמור, לויסון-אפטר סבורה כי צפויה תנודתיות ברווחיות אותה תציג אגיס ברבעונים השונים, כאשר עיקר הרווח לשנת 2002 ינבע מהמחצית הראשונה של השנה.

לויסון-אפטר מזכירה כי מפעלי כימאגיס מייצרים בתפוקה מלאה בעוד שלחברה יש צורך בכושר ייצור נוסף. לדבריה, לעתים משתלם יותר לרכוש מפעל בעל עודף כושר ייצור (כפי שטבע עושה לפעמים) מאשר להקים מפעל חדש, ובהקשר זה היא מעריכה כי אגיס נמצאת בשלבי מו"מ בנוגע לרכישת מפעלי ייצור בגרמניה והודו, כאשר היקף הרכישה בכל עסקה שכזו יגיע לכ-15 מיליון לדולר.

להערכת לויסון-אפטר, אגיס תציג ברבעון השני של שנת 2002 גידול של כ-14% במכירותיה בהשוואה לרבעון המקביל כאשר המכירות הרבעוניות יסתכמו בכ-345 מיליון שקל. בשורה התחתונה צפויה החברה להרוויח כ-12 מיליון שקל, גידול של כ-73% לעומת הרווח ברבעון השני של שנת 2001.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully