וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אופק: לקוחות גדולים עוזבים את דיסקונט בגלל שאינו יכול לספק להם אשראי

נתן ליפסון

15.7.2002 / 12:38

תגובת דיסקונט: "הבנק אינו מתכוון להמשיך ולהעמיד מקורות במחירים כפי שהיו קיימים בעבר. הבנק מקיים מדיניות עקבית של הגדלת המרווחים על אשראי חדש שהוא נותן"

"לקוחות גדולים עוזבים את דיסקונט מכיוון שאינו יכול לספק להם אשראי" - כך אומרת אביטל בר-דיין, מנהלת המחלקה האנליטית של חברת הברוקרים אופק מקבוצת בנק לאומי.

לפני כשבועיים אמר ל-TheMarker מנהל כספים של חברה גדולה, שמניותיה נסחרות במדד המעו"ף והמנהלת חשבונות בבנק דיסקונט, כי הבנק אמר לה כי אינו יכול יותר לספק לה אשראי.

על פי נתוני בנק ישראל, יחס ההון המזערי של בנק דיסקונט הגיע בסוף הרבעון הראשון של 2002 ל-9.1% - הרמה הנמוכה ביותר מקרב חמשת הבנקים הגדולים.

בימים אלה מנהל בנק דיסקונט מגעים למכירת מניותיו, כולן או חלקן, בדיסקונט ניו יורק. עסקה כזאת, אם תיחתם, תשפר מהותית את נזילותו של דיסקונט ותהפוך אותו לבנק הנזיל ביותר בישראל.

עודפי נזילות אלה, מעריכה בר-דיין, יוכלו לסייע לדיסקונט להתמודד על מתן אשראי לשורה של פרויקטים בתחום התשתית המתוכננים להתבצע בזמן הקרוב ושייהנו מערבות מדינה.

דובר מטעם דיסקונט מסר בתגובה: "הבנק אינו מתכוון להמשיך ולהעמיד מקורות במחירים כפי שהיו קיימים בעבר. הבנק מקיים מדיניות עקבית של הגדלת המרווחים על אשראי חדש שהוא נותן, ואופטימיזציה של הקצאת המקורות שהוא מעמיד".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully